Boys Pentathlon

Boys 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon           2:45.19     817
  2  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport            2:48.30     783
  3  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport            2:49.69     769
  4  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem           2:52.55     739
  5  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer           2:54.11     723
  6  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC           2:55.15     713
  7  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC           3:00.22     662
  8  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M           3:00.44     660
  9  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran           3:01.66     648
 10  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed               3:01.94     645
 11  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-           3:03.99     626
 12  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw           3:06.00     607
 13  1082 Rybak, John         10 Archbishop C           3:07.40     594
 14  2216 Chester, Sam        11 Medina TC              3:07.62     592
 15  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC            3:08.69     582
 16  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin           3:09.40     575
 17  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M           3:10.66     564
 18  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha           3:13.50     538
 19  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC            3:15.80     518
 20  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC           3:18.29     496
 21  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje           3:20.03     481
 22  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr           3:20.72     476
 --  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC               DNF  
 --  3297 Carter, Devon       10 Washington T               DNS  
 --  1078 Pardner, Jahmahl    12 Aquinas Inst               DNS  
 --  2207 Gross, Justin       10 McDonogh TC                DNS  
 --  3486 DeChristofaro, Wes  10 Woonsocket T               DNS  
 --  1680 Turner, Jamel       10 Fork Union VA              DNS  
 --  1947 Davies, Joshua      11 Kindersport                DNS  
 
Boys 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin              8.01   4    979 (7.44)
  2  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon              8.16   8    942 (7.60)
  3  2207 Gross, Justin       10 McDonogh TC               8.21   7    930 (7.64)
  4  3297 Carter, Devon       10 Washington T              8.31   9    905 (7.73)
  5  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje              8.33   3    900 (7.30)
  6  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha              8.36   1    893 (7.71)
  7  2216 Chester, Sam        11 Medina TC                 8.39   2    886 (7.81)
  8  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC              8.41   1    881 (7.83)
  9  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC               8.56   2    846 (7.96)
 10  1082 Rybak, John         10 Archbishop C              8.61   8    834 (7.99)
 11  1947 Davies, Joshua      11 Kindersport               8.68   9    818 (8.06)
 12  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC              8.68   5    818 (8.08)
 13  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr              8.69   8    816 (8.06)
 14  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC              8.73   9    806 (8.11)
 15  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport               8.73   4    806 (8.05)
 16  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem              8.74   5    804 (8.13)
 17  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-              8.83   6    784 (8.22)
 18  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M              8.96   6    755 (8.31)
 19  3486 DeChristofaro, Wes  10 Woonsocket T              8.99   1    748 (8.34)
 20  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer              9.03   4    739 (8.38)
 21  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M              9.19   1    704 (8.54)
 22  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC               9.28   3    685 (8.59)
 23  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC              9.45   2    650 (8.72)
 24  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw              9.49   5    642 (8.82)
 25  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran              9.72   6    595 (9.05)
 26  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed                  9.88   3    564 (8.92)
 27  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport              10.12   7    519 (9.44)
 --  1078 Pardner, Jahmahl    12 Aquinas Inst               DNS   7 
 
Boys High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon             2.15m    7-00.50    944
  2  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport              1.97m    6-05.50    776
  2  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha             1.97m    6-05.50    776
  4  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M             1.94m    6-04.25    749
  5  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M             1.85m    6-00.75    670
  5  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-             1.85m    6-00.75    670
  7  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC             1.82m    5-11.50    644
  7  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer             1.82m    5-11.50    644
  7  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran             1.82m    5-11.50    644
 10  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem             1.79m    5-10.50    619
 10  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr             1.79m    5-10.50    619
 12  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje             1.76m    5-09.25    593
 12  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed                 1.76m    5-09.25    593
 12  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw             1.76m    5-09.25    593
 15  2216 Chester, Sam        11 Medina TC                1.73m    5-08.00    569
 15  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC             1.73m    5-08.00    569
 15  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC              1.73m    5-08.00    569
 15  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC             1.73m    5-08.00    569
 19  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin             1.70m    5-07.00    544
 20  1947 Davies, Joshua      11 Kindersport              1.67m    5-05.75    520
 21  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC              1.64m    5-04.50    496
 22  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport              1.52m    4-11.75    404
 --  1082 Rybak, John         10 Archbishop C                NH            
 --  3486 DeChristofaro, Wes  10 Woonsocket T                NH            
 --  2207 Gross, Justin       10 McDonogh TC                 NH            
 --  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC                NH            
 --  3297 Carter, Devon       10 Washington T               DNS            
 --  1078 Pardner, Jahmahl    12 Aquinas Inst               DNS            
 --  1680 Turner, Jamel       10 Fork Union VA              DNS            
 
Boys Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  2207 Gross, Justin       10 McDonogh TC              6.97m   22-10.50    807
      6.97m  6.75m  6.85m            
  1  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport              6.97m   22-10.50    807
      6.61m  6.73m  6.97m            
  3  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha             6.87m   22-06.50    783
      6.44m  6.87m  6.68m            
  4  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon             6.86m   22-06.25    781
      6.51m  FOUL  6.86m            
  5  1947 Davies, Joshua      11 Kindersport              6.50m   21-04.00    697
      5.91m  6.50m  6.28m            
  6  3486 DeChristofaro, Wes  10 Woonsocket T             6.45m   21-02.00    686
      FOUL  6.45m  6.33m            
  7  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem             6.42m   21-00.75    679
      6.42m  FOUL  6.32m            
  8  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC             6.35m   20-10.00    664
      5.32m  6.22m  6.35m            
  9  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin             6.24m   20-05.75    639
      6.02m  6.08m  6.24m            
 10  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC             6.22m   20-05.00    635
      FOUL  5.65m  6.22m            
 11  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M             6.20m   20-04.25    630
      6.20m  5.97m  5.61m            
 12  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer             6.19m   20-03.75    628
      6.19m  5.94m  5.80m            
 12  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-             6.19m   20-03.75    628
      6.17m  6.13m  6.19m            
 14  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M             6.17m   20-03.00    624
      6.13m  6.07m  6.17m            
 15  3297 Carter, Devon       10 Washington T             6.11m   20-00.50    610
      5.71m  6.11m  6.06m            
 16  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje             6.10m   20-00.25    608
      FOUL  6.10m  FOUL            
 17  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC             6.01m   19-08.75    589
      5.70m  FOUL  6.01m            
 18  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC              6.00m   19-08.25    587
      5.69m  5.96m  6.00m            
 19  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran             5.89m   19-04.00    563
      5.89m  5.75m  5.79m            
 20  2216 Chester, Sam        11 Medina TC                5.88m   19-03.50    561
      5.62m  5.88m  5.88m            
 21  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC              5.84m   19-02.00    552
      5.84m  5.78m  FOUL            
 22  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed                 5.69m   18-08.00    521
      5.54m  FOUL  5.69m            
 23  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw             5.52m   18-01.50    485
      5.34m  5.52m  5.46m            
 24  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport              5.49m   18-00.25    479
      FOUL  5.49m  5.44m            
 25  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr             5.36m   17-07.00    453
      4.49m  4.38m  5.36m            
 26  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC             5.35m   17-06.75    451
      5.00m  FOUL  5.35m            
 27  1082 Rybak, John         10 Archbishop C             4.90m   16-01.00    363
      4.26m  4.90m  FOUL            
 --  1078 Pardner, Jahmahl    12 Aquinas Inst               DNS            
 --  1680 Turner, Jamel       10 Fork Union VA              DNS            
 
Boys Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport             14.90m   48-10.75    784
      14.90m  13.83m  FOUL            
  2  1947 Davies, Joshua      11 Kindersport             13.96m   45-09.75    726
      13.96m  13.23m  13.60m            
  3  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin            13.91m   45-07.75    723
      13.24m  13.91m  13.47m            
  4  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon            12.83m   42-01.25    657
      12.63m  FOUL  12.83m            
  5  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer            12.17m   39-11.25    617
      12.17m  11.05m  FOUL            
  6  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha            11.83m   38-09.75    596
      11.71m  11.24m  11.83m            
  7  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-            11.81m   38-09.00    595
      11.81m  11.34m  11.67m            
  8  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw            11.58m   38-00.00    581
      11.58m  11.25m  10.98m            
  9  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport             11.57m   37-11.50    580
      11.05m  11.57m  11.16m            
 10  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje            11.51m   37-09.25    577
      FOUL  10.66m  11.51m            
 11  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem            11.19m   36-08.50    557
      11.19m  11.19m  10.77m            
 12  2216 Chester, Sam        11 Medina TC               11.17m   36-07.75    556
      10.31m  11.03m  11.17m            
 13  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC            11.11m   36-05.50    553
      11.11m  10.43m  11.03m            
 14  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC            10.76m   35-03.75    531
      10.76m  10.14m  10.43m            
 15  2207 Gross, Justin       10 McDonogh TC             10.71m   35-01.75    528
      FOUL  10.71m  FOUL            
 16  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC             10.63m   34-10.50    524
      FOUL  10.63m  10.53m            
 17  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran            10.59m   34-09.00    521
      10.59m  8.60m  10.08m            
 18  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC             10.54m   34-07.00    518
      10.54m  10.49m  9.54m            
 19  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M            10.51m   34-05.75    516
      10.41m  10.21m  10.51m            
 20  3486 DeChristofaro, Wes  10 Woonsocket T            10.47m   34-04.25    514
      9.58m  10.47m  9.84m            
 21  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M            10.21m   33-06.00    498
      9.69m  10.21m  10.12m            
 22  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed                 9.76m   32-00.25    471
      9.17m  9.68m  9.76m            
 23  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC             9.60m   31-06.00    462
      9.60m  8.47m  9.25m            
 24  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr             9.54m   31-03.75    458
      9.54m  9.47m  9.11m            
 25  1082 Rybak, John         10 Archbishop C             9.40m   30-10.25    450
      9.16m  9.40m  9.38m            
 26  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC             8.47m   27-09.50    394
      7.01m  5.73m  8.47m            
 --  3297 Carter, Devon       10 Washington T              FOUL            
      PASS  PASS  FOUL            
 --  1078 Pardner, Jahmahl    12 Aquinas Inst               DNS            
 --  1680 Turner, Jamel       10 Fork Union VA              DNS            
 
Boys Indoor Pentathlon
================================================================
    National: N  4303  3/15/2003   Donovan Kilmartin, Eagle, ID                
        Meet: M  3980  3/11/2006   David Klech, California,San Ramon,CA        
   Sophomore: R  3785  2007        Curtis Beach, Albu cad,Albuqrq,NM           
      Junior: J  3962  1998        Marcell Allmond, St. Paul SantaFeSpr, CA    
      Senior: $  4303  3/15/2003   Donovan Kilmartin, Eagle, ID                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  3181 Nixon, Gunnar       11 Una-Ok-Edmon              4141M 
  2  1949 Lazas, Kevin        10 Kindersport               3942R 
  3  3067 MacDonald, Jackson  10 Una-Ma-Wenha              3586  
  4  3227 Johnson, David      11 Una-Tx-Sprin              3460  
  5  3240 Campbell, Scott     10 Una-Va-Salem              3398  
  6  3061 Arisme, Ricky       10 Una-Ma-Somer              3351  
  7  2273 Athanasopoulos, Ni  11 Monadnock TC              3329  
  8  3211 Tabor, Sam          11 Una-Tn-Eads-              3303  
  9  3472 Ciez, Patrick       10 Windham Tc-M              3286  
 10  2216 Chester, Sam        11 Medina TC                 3164  
 11  2430 Murray, Tyreek      10 Nubian Proje              3159  
 12  2880 Williams, Devon     12 The Heat TC               3102  
 13  1048 Osborne, Andrew     10 Andover Tc-M              3084  
 14  3482 Fawley, Justin      10 Woodridge TC              3009  
 15  3397 Shipp, Andrew       10 Western Bran              2971  
 16  1293 Jones, Clay         11 Broughton TC              2914  
 17  2722 Forthun, Derek      11 South Brunsw              2908  
 18  3319 Enck, Kevin         10 Webster Schr              2822  
 19  1516 Pingshaw, Ikeem     10 DC Speed                  2794  
 20  1785 Richardson, Scott   10 Griswold TC               2775  
 21  1948 Kosack, Clay        10 Kindersport               2765  
 22  1082 Rybak, John         10 Archbishop C              2241  
 23  1944 Hajder, Zachary     10 Killingly TC              1835