Loading
MileSplit Massachusetts
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Bay State Conference # 3 2014
Jan 9, 2014
Reggie Lewis Center
Boston, MA
Meet History
Venue Records
High School Boys
High School Girls
Home
Results
Teams
Needham High School Results
Sort
Name
Event
Girls
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.77
Blessing Ojini
3rd
Finals
Complete Results
7.84
Sara Castiglia
7th
Finals
Complete Results
7.92
Samantha Froman-bruno
11th
Finals
Complete Results
8.48
SB
Christina Vallace
38th
Finals
Complete Results
300 Meter Dash
47.94
Lexi Quirk
20th
Finals
Complete Results
50.31
SB
Jessica Hem
27th
Finals
Complete Results
600 Meter Run
1:41.96
Kaleigh Hughes
1st
Finals
Complete Results
1:43.17
SB
Sarah Armstrong
2nd
Finals
Complete Results
1:53.66
SB
Marybeth Rockett
19th
Finals
Complete Results
1:56.65
Sarah Smith
21st
Finals
Complete Results
2:04.41
Nan Himmelsbach
34th
Finals
Complete Results
1000 Meter Run
3:18.63
Julianna Donovan
4th
Finals
Complete Results
3:23.26
SB
Maddi Terry
7th
Finals
Complete Results
3:24.46
SB
Rache Blaustein
8th
Finals
Complete Results
3:32.24
SB
Emma Spector
19th
Finals
Complete Results
One Mile Run
5:31.35
Margie Cullen
3rd
Finals
Complete Results
5:33.90
Sammy Lerner
4th
Finals
Complete Results
6:04.83
Daria Fortin
15th
Finals
Complete Results
6:07.57
Molly Retik
17th
Finals
Complete Results
6:24.08
SB
Claire Connors
24th
Finals
Complete Results
2 Mile Run
12:54.26
Daniella Pascucci
9th
Finals
Complete Results
13:18.10
SB
Galia Bernat
15th
Finals
Complete Results
13:42.67
SB
Courtney Barrett
19th
Finals
Complete Results
55 Meter Hurdles
10.04
Grace Connolly
13th
Finals
Complete Results
10.30
Isabel Cole
16th
Finals
Complete Results
11.17
SB
Marybeth Rockett
3rd
Finals
Complete Results
11.66
Sule Sahin
35th
Finals
Complete Results
11.74
SB
Lexi Quirk
10th
Finals
Complete Results
4x200 Meter Relay
1:56.58
Relay Team
7th
Finals
Complete Results
4x400 Meter Relay
4:24.12
Relay Team
5th
Finals
Complete Results
High Jump
4-5
Sarah Smith
16th
Finals
Complete Results
Long Jump
14-9.5
SB
Sara Castiglia
9th
Finals
Complete Results
13-10
Christina Vallace
24th
Finals
Complete Results
11-5.5
Isabel Cole
35th
Finals
Complete Results
Shot Put
31-3.5
SB
Samantha Froman-bruno
3rd
Finals
Complete Results
31-2.5
Tasha Desir
4th
Finals
Complete Results
26-5
Amanda Goldin
20th
Finals
Complete Results
Boys
Athlete
Place
Section
Results
55 Meter Dash
7.02
SB
Jack Strollo
12th
Finals
Complete Results
7.08
SB
Colin Riley
18th
Finals
Complete Results
7.39
Asher Bean
32nd
Finals
Complete Results
7.55
James Cataldo
37th
Finals
Complete Results
7.70
Ben Newman
10th
Finals
Complete Results
300 Meter Dash
36.89
Hantzly Murat
2nd
Finals
Complete Results
40.78
SB
Lucas Jacobs
18th
Finals
Complete Results
41.85
Dan Moder
26th
Finals
Complete Results
600 Meter Run
1:26.27
Daniel Alpert
1st
Finals
Complete Results
1:29.27
Harry Hall
6th
Finals
Complete Results
1:37.17
Michael Mcshane
21st
Finals
Complete Results
1:40.60
SB
Ben Mesnik
31st
Finals
Complete Results
1:40.75
Stephen Park
32nd
Finals
Complete Results
1000 Meter Run
2:39.98
Tommy Kelley
1st
Finals
Complete Results
2:49.69
Alex Turner
12th
Finals
Complete Results
2:52.54
SB
Liam Walsh
17th
Finals
Complete Results
One Mile Run
4:32.23
SB
Adrian Amaya
2nd
Finals
Complete Results
4:49.44
SB
Steve Flanagan
8th
Finals
Complete Results
5:05.58
SB
Cal Fleming
22nd
Finals
Complete Results
5:07.62
SB
Rob Pantridge
25th
Finals
Complete Results
2 Mile Run
10:51.04
SB
Nathan Maynard
10th
Finals
Complete Results
11:32.31
SB
Jacob Anderson
18th
Finals
Complete Results
11:32.73
SB
Matt Heier
19th
Finals
Complete Results
55 Meter Hurdles
8.42
Daniel Xu
7th
Finals
Complete Results
9.30
SB
Toluwanimi Ajayi
19th
Finals
Complete Results
9.35
Ben Kirchman
20th
Finals
Complete Results
10.00
Andrew McCormick
29th
Finals
Complete Results
4x400 Meter Relay
3:38.75
Relay Team
3rd
Finals
Complete Results
High Jump
6-1
SB
Alex Raskind
3rd
Finals
Complete Results
5-3
Sid Yadav
17th
Finals
Complete Results
Long Jump
18-4.5
Daniel Xu
11th
Finals
Complete Results
17-8.5
Pat Glennon
15th
Finals
Complete Results
17-0.5
Andrew McCormick
22nd
Finals
Complete Results
Shot Put
38-11.5
Giulian Trabucco
5th
Finals
Complete Results
33-0.75
Ben Newman
27th
Finals
Complete Results
30-10.5
Brendan Chambers
31st
Finals
Complete Results
30-9
Carter Hildreth
33rd
Finals
Complete Results