Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 East Longmeadow 44.15a
1) Dominick Gamelli 2) Ryan Haller
3) Vincent Luu 4) Nolan Moore
2 Minnechaug Reg 44.48a
1) Chase Harrison 2) Noah Brathwaite
3) Vinh Nguyen 4) Alexander Maurer
3 Springfield International Charter 44.75a
1) Zaidyn Stovall 2) Jayden Johnson
3) Albert Kyereme 4) Brian Lawrence
4 Medford 44.88a
1) Jt Mastrocola 2) Brandon Jean
3) Prince Ex 4) William Kelley
5 Frontier Regional 45.45a
1) Jack Storm 2) Aiden Dredge
3) Evan Galli 4) Ben Cachiguango
6 Springfield HS of Science & Technology 45.57a
1) Julius Lowe-Wannamaker 2) Ajani Mignott
3) Oneil Rankins 4) Kemar Sterling
7 Holyoke 45.67a
1) Jayden Cauley-Guzman 2) Jayderson Lugo
3) Ryan Kennedy 4) Ethan Zayas
8 West Springfield 46.35a
9 Amherst Pelham Regional 46.35a
1) Jose Munnoz Gomez 2) Victor Nunez Saravia
3) Rajahni Conyers 4) Insaf Fazal
10 Chicopee 46.61a
1) Jayanthony Serrano 2) Aaron Dominguez
3) Cameron Bouknight 4) Daquan Patterson-Ford
11 Putnam Voc/Tech 46.94a
1) Matthew Rivera 2) K'Chawn Wright
3) K'Von Wright 4) Isaiah Lumpkin
12 Northampton 47.04a
1) Juan Jose Adams Causton 2) Jimmy Moore
3) Alex Udoudoh 4) Mesfin McManamy
13 Agawam 47.45a
1) Chris Bates 2) Julien Gebo
3) Jaxon Luke 4) Dominic Rodriguez
14 Mahar Regional 47.74a
1) Mathieu Soucy 2) Malaki Grummell
3) Ronnie Stone 4) Dominic Whitman
15 Pope Francis Preparatory 48.01a
1) Jared Santiago 2) Eric Lu
3) Dylan Schneider 4) Carson Willard
16 Chicopee Comprehensive 48.17a
1) Christian Figueroa 2) Josiah Feliz
3) Aiden Rodriguez 4) Hayden Courchesne
17 Ludlow 48.18a
1) Thomas Przybyl 2) Triston Silveira
3) Cruz Guzman 4) Enzo Botta
18 Westfield 48.60a
1) Noah Johnson 2) David Masso-Gonzalez
3) James Salzer 4) Phoenix Whitaker
19 Chicopee Comprehensive 48.68a
1) Jerzyon Harrison-Durley 2) Isaiah Rodriguez
3) Joshua Ramos 4) Christopher Clark
20 West Springfield 48.93a
21 Mohawk Trail 49.74a
1) Chay Mojallali 2) Qwade Niquette
3) Crimson Helenek 4) Tanner Biagini
22 Amherst Pelham Regional 50.21a
1) Sebastian Stinson 2) Jeremy Smith
3) Peter Tanguay 4) Jaiden Vazquez
23 Longmeadow 50.74a
1) Shane O'Connor 2) Ari Powers
3) Coleman Robert 4) Lucas Doben
24 Mahar Regional 52.79a
1) David Phelps 2) Ishan Coburn
3) Xavier Fountain 4) Danny Quigley
-- Putnam Voc/Tech DNS
1) Jacob Cintron-Pagan 2) Christopher Ortiz
3) Jaydian Cosme 4) Nathan Feliciano
-- High School of Commerce DNS
1) Elisha Kellman 2) Julio Ramos
3) Isaac Asmah 4) Rayshaud Robinson
-- Ludlow DQ
1) Peter LeBorgne 2) Owen McCarthy
3) Stephen Godek 4) Ahliyas Sanchez
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Longmeadow 1:32.05a
1) Lucas Doben 2) Shane O'Connor
3) Ari Powers 4) Coleman Robert
2 Chicopee 1:33.97a
1) Jayanthony Serrano 2) Aaron Dominguez
3) Tariq Marsh 4) Rayzaiah Ocasio
3 Medford 1:34.43a
1) Prince Ex 2) Brandon Jean
3) Steckerl Jacob 4) Sacha Silvia
4 Frontier Regional 1:34.50a
1) Jack Storm 2) Aiden Dredge
3) Adrien Pazmandy 4) Ben Cachiguango
5 Amherst Pelham Regional 1:34.51a
1) Brenden Camphor 2) Tylahn Beckett
3) Daniel Nunez Saravia 4) Marcielo Aquino
6 West Springfield 1:34.54a
7 Springfield International Charter 1:35.40a
1) Jayden Johnson 2) Brian Lawrence
3) Tristan Bennett 4) Albert Kyereme
8 Pope Francis Preparatory 1:36.34a
1) Edison Zheng 2) Dezmon Davis
3) Dylan Schneider 4) Samuel Graham
9 Springfield HS of Science & Technology 1:36.77a
1) Kemar Sterling 2) Ladanian Lamonth
3) Kevin Bailey 4) Julius Lowe-Wannamaker
10 Holyoke 1:37.54a
1) Jayden Cauley-Guzman 2) Jayderson Lugo
3) Ethan Zayas 4) Ryan Kennedy
11 Putnam Voc/Tech 1:37.92a
1) Matthew Rivera 2) Isaiah Limpkin
3) Joseph Brown 4) Xavier German
12 Amherst Pelham Regional 1:38.00a
1) Jose Munnoz Gomez 2) Victor Nunez Saravia
3) Rajahni Conyers 4) Insaf Fazal
13 South Hadley 1:39.56a
1) Ben Gillis 2) Jameson Webber
3) Micah Litovich 4) Matt Gillis
14 Agawam 1:39.77a
1) Gerad Crute 2) Julien Gebo
3) Marcus Stallworth 4) Joe Duffy
15 Chicopee Comprehensive 1:43.36a
1) Josiah Feliz 2) Hayden Courchesne
3) David Greer Reid 4) Aiden Rodriguez
16 West Springfield 1:43.71a
17 Northampton 1:44.48a
1) Tate Norsen 2) Elias Meyers
3) Henry Loughrey 4) Kai Webster
18 Southwick Regional 1:45.47a
1) Adrian Bottass 2) Wyitt Maloney
3) Aaron Petschke 4) Adam Rokicki
19 Medford 1:47.26a
1) Liam Ramsay 2) Nathan Thomas
3) Milo Austin 4) Ryan Godley
20 Ludlow 1:47.63a
1) Triston Silveira 2) Gabriel DiRosa
3) Lucas Domingues Diaz 4) Luca Martins
21 Mahar Regional 1:54.51a
1) Danny Quigley 2) David Phelps
3) Ishan Coburn 4) Zane Vitello
-- East Longmeadow DNF
1) Dominick Gamelli 2) Ryan Haller
3) Vincent Luu 4) Nolan Moore
-- Westfield DQ
1) Phoenix Whitaker 2) James Salzer
3) Jaxson St. Pierre 4) Tyler Shewchuk
-- Grafton DQ
1) Alex Inciong 2) Declan Donagher
3) Nicholas St. George 4) Christian Riddle
-- Holyoke DQ
1) Byron Guadalupe 2) Jesus Morales
3) Cameron Byrd 4) Martin Davila
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 West Springfield 3:33.17a
2 Longmeadow 3:33.88a
1) Henry Vonnahme 2) Ari Powers
3) Coleman Robert 4) Jurgen Bouvier
3 Ludlow 3:34.26a
1) Ben Silveira 2) Joseph Keroack
3) Joshua Moret 4) Logan Walsh
4 Springfield HS of Science & Technology 3:37.26a
1) Devon Davis 2) Ajani Mignott
3) Ladanian Lamonth 4) Oneil Rankins
5 Agawam 3:38.68a
1) Adam Ross 2) Jason Liacos
3) Ryan Stairs 4) Hunter Stark
6 Springfield International Charter 3:39.12a
1) Andrew Poyser 2) Albert Kyereme
3) Giancarlos Sanchez 4) Jayden Johnson
7 Minnechaug Reg 3:41.08a
1) Alexander Barthelette 2) Jonny Maurer
3) Jonas Saabye 4) Noah Brathwaite
8 Amherst Pelham Regional 3:42.54a
1) Miguel Pinero-jacome 2) Owen Platt
3) Nico Lisle 4) David Pinero-Jacome
9 Holyoke 3:43.94a
1) Ethan Zayas 2) Jayderson Lugo
3) David Scott 4) Ryan Kennedy
10 Chicopee Comprehensive 3:46.81a
1) Jisung Chang 2) Antonio Sleeper
3) Joe Chmielewski 4) Gabriel McClendon
11 Chicopee 3:48.47a
1) Aaron Dominguez 2) James Crook
3) Darek Janik 4) Levi Hall
12 Westfield 3:49.19a
1) Sean Johnson 2) Alec Piepergerdes
3) Owen Ouimet 4) Kamden Marshall
13 Frontier Regional 3:53.36a
1) Garrett Dredge 2) Noah McMillan
3) Adrien Pazmandy 4) Amory Maxey
14 Pope Francis Preparatory 3:54.16a
1) Dezmon Davis 2) Matthew Streck
3) Ethan Anderson 4) Wesley Smith
15 Southwick Regional 3:59.77a
1) Jaiden White 2) Adrian Bottass
3) Connor Martin 4) Adam Rokicki
16 Mahar Regional 4:03.28a
1) Mathieu Soucy 2) Jeffery LaPlante
3) Zane Vitello 4) Mitchell Krasco
17 West Springfield 4:03.58a
18 Grafton 4:03.62a
1) Declan Donagher 2) Remy Anderson
3) Andrew Arnaez 4) Hamzah Horani
19 Northampton 4:07.42a
1) Tate Norsen 2) Henry Daggett
3) Silas Knight-Richard 4) Mesfin McManamy
20 Amherst Pelham Regional 4:12.09a
1) Kyle Yanko 2) Patrick Staudenmayer
3) Calvin Cusick 4) Calvin Miller
21 Westfield 4:26.91a
1) Bryce Golec 2) Lincoln VanHeynigen
3) Matthew Moriarty 4) Sean McMahon
22 Ludlow 4:28.46a
1) Nolan Lubarsky 2) Rafael Ferreira
3) Jake Vermette 4) Seongho Jang
-- Putnam Voc/Tech DNF
1) Matthew Rivera 2) Xavier German
3) K'Chawn Wright 4) K'Von Wright
-- South Hadley DQ
1) Ari Alatalo 2) Jameson Webber
3) Nathan Hutchinson 4) Matt Gillis
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ludlow 8:13.35a
1) Kyle Martin 2) Lucas Franco
3) Joseph Keroack 4) Logan Walsh
2 West Springfield 8:44.83a
3 Longmeadow 8:46.63a
1) Gregory Keane 2) Andrew Mederios
3) Spence Deliso 4) Ethan Halpern
4 East Longmeadow 8:48.86a
1) Charlie Klatka 2) Connor Knee
3) John Burns 4) Sam Wychowski
5 Frontier Regional 8:52.05a
1) Aidan Valderrama 2) Amory Maxey
3) Charles Dennis 4) Augustus Radner
6 Hampshire Regional Middle/High 8:56.59a
1) Tim Cahill 2) Jack Laliberte
3) Nicholas Elias-Gillette 4) Nick Brisson
7 Minnechaug Reg 8:57.65a
1) Ian Wall 2) Jack Tassinari
3) Aiden Sergienko 4) Aren Brubach
8 Holyoke 9:09.71a
1) Elijah Quinn 2) David Scott
3) Jose Santos 4) Pablo Tapion
9 Amherst Pelham Regional 9:16.69a
1) Peter Nedeau 2) Calvin Cusick
3) Ian Burns 4) Will Larson
10 Northampton 9:16.81a
1) Pranav Belur 2) Henry Daggett
3) Owen Daggett 4) Acer Verson
11 Northampton 9:31.30a
1) Gus Frey 2) Charlie Sidoti
3) R. Homer Lepore 4) Ben Kilip-Leonard
12 Grafton 9:34.56a
1) Cameron Tosches 2) Andrew Arnaez
3) Remy Anderson 4) Hamzah Horani
13 West Springfield 9:47.86a
14 Medford 9:50.75a
1) Jonah Nicholas 2) Aaron Greenberg
3) Sandro D'Aveta 4) Evan Russell
15 Southwick Regional 9:51.42a
1) Jess Petschke 2) Andrew Erdem
3) Brennan McAvoy 4) Jager Nero
16 Ludlow 9:51.49a
1) Colin St.Germain 2) Nathan St. cyr
3) Mason Little 4) Jackson Mateus
17 Chicopee 10:06.24a
1) Tsering Dorjee 2) Delphe Nzitonda
3) Nolan Purcell 4) Cristian Ribeiro
18 Mohawk Trail 10:08.48a
1) Aidan Gauthier 2) Rex Kuoppala
3) Carson Richardson 4) Aymeric Loucka
19 South Hadley 10:15.40a
1) Samuel Sprague 2) Martin Dixon
3) Colby Carleton 4) Trevor Sullivan
20 Mahar Regional 10:32.12a
1) Turin Gurganus 2) Josiah Cardona
3) Michael LePlante 4) Coltin Fausett
21 Medford 10:55.43a
1) Timothy Hunt 2) Ryan Godley
3) Nolan O'Keefe 4) Declan Flaherty
22 Springfield International Charter 11:20.64a
1) Connor Hitas 2) Jaedis Elmore
3) Aiden Lindenfeld 4) Matthew Duprat
23 Southwick Regional 11:20.87a
1) Leo Jellison 2) John (Jack) Jones
3) Kyle Leveille 4) James Erdem
-- Chicopee Comprehensive DNS
1) Jisung Chang 2) Joe Chmielewski
3) Xavier Kleps 4) Elijah Kleps
Boys Varsity 4x1600 Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Longmeadow 19:13.66a
1) Myles Scott 2) Spence Deliso
3) Henry Sacco 4) Ethan Halpern
2 West Springfield 19:30.23a
3 Northampton 19:36.63a
1) Theodore King-Pollet 2) Owen Daggett
3) Ben Kilip-Leonard 4) Alex Sirois
4 Ludlow 19:52.97a
1) Samuel Pontes 2) Eli Lipson
3) Ryan Mateus 4) Luke Slatton
5 Amherst Pelham Regional 20:25.28a
1) Ian Burns 2) Peter Nedeau
3) Will Larson 4) Kyle Yanko
6 South Hadley 21:17.60a
1) Nathan Hutchinson 2) Ari Alatalo
3) Colby Carleton 4) Nathan Benson
7 Chicopee 22:24.01a
1) Jomar Torres 2) Tsering Dorjee
3) Christopher Guerra Ramirez 4) Delphe Nzitonda
Boys Varsity 1600m Sprint Medley Relay - [2-2-4-8] Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 East Longmeadow 3:39.04a
1) Dominick Gamelli 2) Vincent Luu
3) Nolan Moore 4) Charlie Klatka
2 Amherst Pelham Regional 3:40.85a
1) Miguel Pinero-jacome 2) Owen Platt
3) Daniel Nunez Saravia 4) Tylahn Beckett
3 Medford 3:44.22a
1) William Kelley 2) Jt Mastrocola
3) Adam Lewis 4) Steckerl Jacob
4 Amherst Pelham Regional 3:44.90a
1) David Pinero-Jacome 2) Nicolas Lisle
3) Marcielo Aquino 4) Brenden Camphor
5 Westfield 3:45.83a
1) Alec Piepergerdes 2) Jaxson St. Pierre
3) Noah Johnson 4) Sean Johnson
6 Hampshire Regional Middle/High 3:46.70a
1) Jaiden Kudelka 2) Aidan Conklin
3) Owen Cubi 4) Nick Brisson
7 Agawam 3:48.82a
1) Jason Liacos 2) Ryan Stairs
3) Julien Gebo 4) Chris Bates
8 Chicopee Comprehensive 3:50.10a
1) Christopher Clark 2) Jisung Chang
3) Antonio Sleeper 4) Joe Chmielewski
9 Pope Francis Preparatory 3:51.74a
1) Edison Zheng 2) Dezmon Davis
3) Samuel Graham 4) Wesley Smith
10 Grafton 3:53.07a
1) Nicholas St. George 2) Calvary Jamoko
3) Logan Mayo 4) Myles Veech
11 Longmeadow 3:56.56a
1) Sean Hamel 2) Chris Filippone
3) Christian Ortiz 4) Matt Counoyer
12 Southwick Regional 4:04.75a
1) Jordan Carter 2) Devan Cerone
3) Borese Antropov 4) Zach Zastawny
13 West Springfield 4:04.93a
14 Mohawk Trail 4:05.46a
1) Crimson Helenek 2) Tanner Biagini
3) Vincent Gauthier 4) Peter Healy
15 Mahar Regional 4:10.72a
1) Mathieu Soucy 2) Ronnie Stone
3) Malaki Grummell 4) Jeffery LaPlante
16 Chicopee 4:10.82a
1) Tariq Marsh 2) Rayzaiah Ocasio
3) Levi Hall 4) Darek Janik
17 Springfield International Charter 4:11.75a
1) Zaidyn Stovall 2) Tristan Bennett
3) Terry Monnely 4) Aiden Lindenfeld
18 Westfield 4:19.36a
1) Matthew Moriarty 2) Sean McMahon
3) Lincoln VanHeynigen 4) Brandon Barnes
19 Frontier Regional 4:22.33a
1) Carter Robinson 2) Hunter Russell
3) Noah McMillan 4) Hengxi Yue
-- Putnam Voc/Tech DNS
1) Nathan Feliciano 2) Joseph Brown
3) Jacob Cintron-Pagan 4) Jonathan Hernandez
-- Mahar Regional DQ
1) Ishan Coburn 2) Xavier Fountain
3) Zane Vitello 4) Isiah Whitmore
-- Holyoke DQ
1) Julian Rodriguez 2) Cameron Byrd
3) Byron Guadalupe 4) Sakare Anderson
Boys Varsity Distance Medley Relay - [12-4-8-16] Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Frontier Regional 11:02.75a
1) Luke Howard 2) Aidan Valderrama
3) Charles Dennis 4) Evan Hedlund
2 Northampton 11:09.41a
1) Davis Wheat 2) Alex Sirois
3) Liam Ewers 4) Theodore King-Pollet
3 Amherst Pelham Regional 11:34.04a
1) David Pinero-Jacome 2) Owen Platt
3) Nico Lisle 4) Calvin Miller
4 Longmeadow 11:48.66a
1) Christian Ortiz 2) Andrew Mederios
3) Gregory Keane 4) Henry Sacco
5 Grafton 11:53.89a
1) Logan Mayo 2) Abhinav Sood
3) Luke Perras 4) Myles Veech
6 Mohawk Trail 12:05.98a
1) Vincent Gauthier 2) Cole Raffa
3) Rex Kuoppala 4) Peter Healy
7 Medford 12:11.58a
1) Adam Lewis 2) Sacha Silvia
3) William Kelley 4) Sandro D'Aveta
8 West Springfield 12:20.64a
9 Minnechaug Reg 12:21.72a
1) Aaron Treat 2) Christopher Capen
3) Riley McLeod 4) Jack Tassinari
10 Southwick Regional 12:30.05a
1) Jess Petschke 2) Adam Rokicki
3) Asher Rose 4) Zach Zastawny
11 Chicopee 13:08.74a
1) Christian Owens-Cote 2) Cristian Ribeiro
3) Nolan Purcell 4) Delphe Nzitonda
12 Mahar Regional 14:35.59a
1) Michael LePlante 2) David Phelps
3) Turin Gurganus 4) Josiah Cardona
Boys Varsity 4x110 Shuttle Hurdles Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ludlow 1:07.15a
1) Vincent Mole 2) Ben Silveira
3) Davian Rodriguez 4) Devyn Skiba
2 Longmeadow 1:10.96a
1) Ansel Snow 2) Jurgen Bouvier
3) Alex Couloras 4) Henry Vonnahme
3 Agawam 1:17.39a
1) Jason Albro 2) Steel Land
3) Timothy Rua 4) Andrew Croteau
4 West Springfield 1:18.33a
5 Springfield International Charter 1:23.73a
1) Xavier Colon 2) Jahziah Elmore
3) Jeramiah Johnson 4) Isaiah Thomas
6 Westfield 1:27.78a
1) Nathan Gillette 2) Connor Gillette
3) Tyler Nimchick 4) Anthony Sanchez
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Alfandari Amherst Pelham Regional 16.09m
2 Jaden Diaz Holyoke 12.35m
3 Austin Healy Longmeadow 12.07m
4 Rizah Muftic Longmeadow 11.94m
5 Moniha Krouch Amherst Pelham Regional 11.85m
6 Daniel Krutka Ludlow 11.80m
7 Charlie Finn West Springfield 11.78m
8 Jerrel Glass Jr Springfield HS of Scienc 11.74m
9 Nadir Johnson Chicopee 11.70m
10 James Kaylor Longmeadow 11.51m
11 Daryn Buor Springfield Internationa 11.46m
12 Jack Basch Minnechaug Reg 11.44m
13 Ai'Zaun Hill-Lowe Springfield HS of Scienc 10.71m
14 Aiden Gonzalez Holyoke 10.69m
15 Alex Schreiber Frontier Regional 10.67m
16 Caleb Tallis West Springfield 10.59m
17 Julian Adams Frontier Regional 10.44m
18 Kai Cordova Minnechaug Reg 10.16m
19 Nathan Kinsey Putnam Voc/Tech 10.03m
20 Andrew Ray Ludlow 9.95m
21 Nicholas Finley Agawam 9.91m
22 Noah Cunningham West Springfield 9.88m
23 Nathan Tracy Ludlow 9.81m
24 Yandel Cruz Chicopee 9.44m
25 Jaden Martin Agawam 9.33m
26 Brody Harrison Minnechaug Reg 9.30m
27 Adam Ross Agawam 9.24m
28 Javion Cabrera Frontier Regional 9.08m
29 Ejay Velez Putnam Voc/Tech 9.04m
30 Braydon Morrill Holyoke 8.87m
31 Julio Ramos High School of Commerce 8.82m
32 Noah Galas Chicopee 8.77m
33 Ethan Vulcain-Sowkey Amherst Pelham Regional 8.77m
34 Zaidyn Stovall Springfield Internationa 8.66m
35 Jason Jessie Springfield Internationa 8.03m
36 Isaac McDonough Northampton 7.74m
37 Jeremy Castro-Rivera Putnam Voc/Tech 7.73m
38 Rayshaud Robinson High School of Commerce 7.62m
39 Isaac Asmah High School of Commerce 7.45m
40 Dev Patel Northampton 7.16m
41 Randy Santiago Springfield HS of Scienc 6.56m
42 Bishop Loughrey Northampton 5.99m
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Logan Alfandari Amherst Pelham Regional 50.10m
2 Moniha Krouch Amherst Pelham Regional 42.61m
3 Noah Delgado Westfield 38.36m
4 Ai'Zaun Hill-Lowe Springfield HS of Scienc 38.06m
5 Daniel Krutka Ludlow 37.68m
6 Nick Langone Longmeadow 37.54m
7 Charlie Finn West Springfield 35.04m
8 Matt Carr Medford 33.64m
9 Bishop Loughrey Northampton 33.61m
10 Alex Schreiber Frontier Regional 32.98m
11 Nathan Kinsey Putnam Voc/Tech 32.92m
12 Julian Adams Frontier Regional 32.45m
13 Chay Mojallali Mohawk Trail 31.98m
14 Sebastian White Longmeadow 31.88m
15 Jack McCaffrey Grafton 31.34m
16 Owen Sullivan Minnechaug Reg 29.34m
17 Jacob Roman Springfield HS of Scienc 29.25m
18 Christopher Flynn Westfield 29.13m
19 Will Van Vleet Mohawk Trail 28.92m
20 Aiden Allsop East Longmeadow 28.55m
21 Javion Cabrera Frontier Regional 28.51m
22 Elijah Arel Minnechaug Reg 28.48m
23 Nadir Johnson Chicopee 28.14m
23 Jaden Diaz Holyoke 28.14m
25 Vijay Johnson East Longmeadow 27.88m
26 Griffin Bergeron Longmeadow 27.72m
27 Kaipeng Wang East Longmeadow 26.94m
28 Steckerl Jacob Medford 26.84m
29 Tristin Stephens Ludlow 26.56m
30 Bradley Geaughan West Springfield 26.53m
31 Nicholas Finley Agawam 26.09m
32 Braydon Morrill Holyoke 25.63m
33 Aiden Gonzalez Holyoke 25.56m
34 Crimson Helenek Mohawk Trail 25.36m
35 Jack Basch Minnechaug Reg 25.24m
36 Caleb Tallis West Springfield 23.78m
37 Jaden Martin Agawam 23.69m
38 Triston Silveira Ludlow 23.16m
39 Davis Wheat Northampton 22.56m
40 Yandel Cruz Chicopee 22.41m
41 Chris Sonsini Agawam 21.75m
42 Henry Wilson-Pratt Grafton 21.70m
43 Sean Gonzalez Chicopee 19.92m
44 Sam Nazaire Medford 19.86m
45 Jeremy Castro-Rivera Putnam Voc/Tech 19.67m
46 Alex Sirois Northampton 19.14m
47 Daniel Sherpa Amherst Pelham Regional 18.84m
48 Ejay Velez Putnam Voc/Tech 18.47m
49 Braiden Bagloe Grafton 17.38m
50 Randy Santiago Springfield HS of Scienc 15.68m
51 Enrick Lizardo Westfield 15.08m
Boys Varsity Javelin Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aiden Simpkiss Minnechaug Reg 52.59m
2 Noah Delgado Westfield 48.18m
3 Caden Ashmore Grafton 45.32m
4 Charlie Finn West Springfield 44.93m
5 Aiden Dredge Frontier Regional 43.23m
6 Nate Tyson Longmeadow 40.92m
7 Julio Ramos High School of Commerce 40.49m
8 Patrick Armstrong West Springfield 40.36m
9 Brody Harrison Minnechaug Reg 39.67m
10 James Crook Chicopee 39.41m
11 Matt Carr Medford 38.60m
12 Hunter Corthell Minnechaug Reg 38.20m
13 Davis Wheat Northampton 37.80m
14 Julian Adams Frontier Regional 35.66m
14 Nate Lewis Longmeadow 35.66m
16 Dev Patel Northampton 34.93m
17 Robert Cojocaru West Springfield 34.47m
18 Vincent Gauthier Mohawk Trail 33.89m
19 Cole Raffa Mohawk Trail 32.44m
20 Luis Eitleman Grafton 32.17m
21 Evan Eves Longmeadow 32.15m
22 Nadir Johnson Chicopee 31.84m
23 Ejay Velez Putnam Voc/Tech 31.27m
24 Daniel Krutka Ludlow 31.26m
25 Sandro D'Aveta Medford 31.26m
26 Nathan Kinsey Putnam Voc/Tech 30.56m
27 Kyle Yanko Amherst Pelham Regional 30.31m
28 Eliezer Sanchez Chicopee 29.98m
29 Peter Tanguay Amherst Pelham Regional 28.98m
30 Caden Cacciapouti Grafton 28.93m
31 Tristin Stephens Ludlow 28.84m
32 Declan Flaherty Medford 28.39m
33 Andrew Ray Ludlow 28.17m
34 Nicholas Finley Agawam 27.55m
35 Anmol Pariyar Putnam Voc/Tech 27.50m
36 Hunter Russell Frontier Regional 27.37m
37 Will Van Vleet Mohawk Trail 25.65m
38 Maxwell Thomson Amherst Pelham Regional 25.39m
39 Justin Vinskey Northampton 24.50m
40 Isaiah Samoh Westfield 24.30m
41 Nate Uricchio Agawam 22.69m
42 Chris Bates Agawam 21.10m
43 Rayshaud Robinson High School of Commerce 20.58m
44 Jeyren Bonilla Westfield 18.10m
45 Isaac Asmah High School of Commerce 17.75m
-- Maddox Morse Chicopee Comprehensive DNS
-- Trey Dumas Chicopee Comprehensive DNS
-- Christopher Clark Chicopee Comprehensive DNS
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Antonio Adams Westfield 6-2
2 Stephen Pryor Westfield 6-0
3 Caden Ashmore Grafton 6-0
4 Chase Harrison Minnechaug Reg 5-10
5 Luke Howard Frontier Regional 5-8
6 Jacob Lozado Chicopee 5-8
7 Jonas Saabye Minnechaug Reg 5-8
8 Calvary Jamoko Grafton 5-5
8 Brandon Rosas Minnechaug Reg 5-5
8 Nick Langone Longmeadow 5-5
11 Aidan Valderrama Frontier Regional 5-5
11 Kamden Marshall Westfield 5-5
13 Gabe Rua Agawam 5-5
13 Wyitt Maloney Southwick Regional 5-5
15 Ben Cachiguango Frontier Regional 5-2
15 Brady Bolduc Longmeadow 5-2
15 Dominic Rodriguez Agawam 5-2
15 Cameron Bouknight Chicopee 5-2
19 Jackson DiFiore Grafton 5-2
20 Henry Vonnahme Longmeadow 5-2
20 Daquan Patterson-Ford Chicopee 5-2
22 Jason Albro Agawam 5-2
23 Juan Jose Adams Causton Northampton 5-0
24 Deryck Assenga West Springfield 5-0
-- Sabir Douglas Amherst Pelham Regional DNS
-- Devan Cerone Southwick Regional DNS
-- Jimmy Moore Northampton DNS
-- Jerzyon Harrison-Durley Chicopee Comprehensive DNS
-- Noah Cunningham West Springfield DNS
-- Alphabright Mills Amherst Pelham Regional DNS
-- Jandiel Cintron Putnam Voc/Tech DNS
-- Bryan Destra Putnam Voc/Tech DNS
-- Tristan Bennett Springfield Internationa DNS
-- Brian Lawrence Springfield Internationa DNS
-- Tenius McCluster Chicopee Comprehensive DNS
-- Andrew Poyser Springfield Internationa DNS
-- Hayden Courchesne Chicopee Comprehensive DNS
-- Marcielo Aquino Amherst Pelham Regional DNS
-- Jahdiel Gonzalez West Springfield ND
-- Nasir Patterson Putnam Voc/Tech ND
-- Kai Webster Northampton ND
-- Jordan Carter Southwick Regional ND
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Aiden Simpkiss Minnechaug Reg 10-6
2 Logan Walsh Ludlow 10-6
3 Joseph Keroack Ludlow 10-0
4 Jayanthony Serrano Chicopee 9-6
5 Robert Cojocaru West Springfield 9-0
5 Mason Little Ludlow 9-0
5 Emmett Reppucci Longmeadow 9-0
8 Eliezer Sanchez Chicopee 9-0
9 Jeremiah Berrios Chicopee 9-0
10 Luca Barresi Longmeadow 9-0
11 Brandon Rosas Minnechaug Reg 8-6
12 Coltin Fausett Mahar Regional 8-6
13 Turin Gurganus Mahar Regional 8-0
14 Mateo Barresi Longmeadow 8-0
15 Michael LePlante Mahar Regional 7-6
15 Jahdiel Gonzalez West Springfield 7-6
17 Collin Purcell Minnechaug Reg 7-6
17 Haji Hasani West Springfield 7-6
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Shane O'Connor Longmeadow 6.52m
2 Antonio Adams Westfield 6.42m
3 Calvary Jamoko Grafton 6.28m
4 Chay Mojallali Mohawk Trail 6.19m
5 Jurgen Bouvier Longmeadow 6.13m
6 Jordan Carter Southwick Regional 6.05m
7 Jack Storm Frontier Regional 6.04m
8 Jonathan Gingeruha West Springfield 6.00m
9 Juan Jose Adams Causton Northampton 5.99m
10 Chase Harrison Minnechaug Reg 5.97m
11 Logan Mayo Grafton 5.93m
12 Jacob Lozado Chicopee 5.93m
13 Stephen Pryor Westfield 5.92m
14 Sean Hamel Longmeadow 5.91m
15 Thomas Mwanansao West Springfield 5.86m
16 Dominic Whitman Mahar Regional 5.82m
17 Mitchell Krasco Mahar Regional 5.82m
18 Steel Land Agawam 5.81m
19 Malaki Grummell Mahar Regional 5.75m
20 Noah Johnson Westfield 5.75m
21 Devan Cerone Southwick Regional 5.72m
22 Luca Martins Ludlow 5.71m
23 Devyn Skiba Ludlow 5.68m
24 Cameron Bouknight Chicopee 5.68m
25 Nasir Patterson Putnam Voc/Tech 5.66m
26 Davian Rodriguez Ludlow 5.64m
27 Brandon Paquette West Springfield 5.62m
28 Joe Duffy Agawam 5.60m
29 Tylahn Beckett Amherst Pelham Regional 5.59m
30 Silas Knight-Richard Northampton 5.59m
31 CJ Socha Minnechaug Reg 5.57m
32 Daquan Patterson-Ford Chicopee 5.53m
33 Brandon Rosas Minnechaug Reg 5.51m
34 Nicholas St. George Grafton 5.49m
35 Jaxon Luke Agawam 5.47m
36 Sebastian Stinson Amherst Pelham Regional 5.47m
37 Joshua Ramos Chicopee Comprehensive 5.44m
38 Hayden Beecher East Longmeadow 5.41m
39 Evan Galli Frontier Regional 5.35m
40 Adam Rodriguez East Longmeadow 5.32m
41 Qwade Niquette Mohawk Trail 5.23m
42 Wyitt Maloney Southwick Regional 5.21m
43 Josiah Feliz Chicopee Comprehensive 5.09m
44 Alex Udoudoh Northampton 5.04m
45 Tanner Biagini Mohawk Trail 5.00m
46 Aiden Rodriguez Chicopee Comprehensive 4.79m
47 Peter Tanguay Amherst Pelham Regional 4.50m
48 Jandiel Cintron Putnam Voc/Tech 4.03m
49 Gaige Morse Putnam Voc/Tech 3.83m
-- Garrett Dredge Frontier Regional FOUL
-- John Parker East Longmeadow FOUL
Boys Varsity Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jacob Lozado Chicopee 13.28m
2 Mitchell Krasco Mahar Regional 12.91m
3 Antonio Adams Westfield 12.65m
4 James Crook Chicopee 12.59m
5 Noah Delgado Westfield 12.37m
6 Sean Hamel Longmeadow 11.86m
7 Collin Burke Longmeadow 11.86m
8 Stephen Pryor Westfield 11.74m
9 Nasir Patterson Putnam Voc/Tech 11.67m
10 Brandon Paquette West Springfield 11.66m
11 Dominic Whitman Mahar Regional 11.55m
12 Ben Silveira Ludlow 11.43m
13 Gabriel DiRosa Ludlow 11.13m
14 Deryck Assenga West Springfield 11.04m
15 Thomas Mwanansao West Springfield 11.02m
16 Jaxon Luke Agawam 10.90m
17 Seongho Jang Ludlow 10.80m
18 Eliezer Sanchez Chicopee 10.77m
19 Nick Langone Longmeadow 10.52m
20 Jason Albro Agawam 10.29m
21 Hunter Stark Agawam 10.26m
22 Ronnie Stone Mahar Regional 9.83m
23 Gaige Morse Putnam Voc/Tech 9.09m
24 K'Chawn Wright Putnam Voc/Tech 9.04m
-- Ari Alatalo South Hadley DNS
-- Matt Gillis South Hadley DNS
-- Jameson Webber South Hadley DNS