Worcester Vocational Technical High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
50 Yard Dash | |||||
6.74 | h SB | Shawna Thomas | 1st | Prelims H1 | Complete Results |
6.84 | h | Shawna Thomas | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
6.84 | h SB | Kayli Fernandez | 3rd | Prelims H1 | Complete Results |
6.94 | h | Kayli Fernandez | 4th | Finals H1 | Complete Results |
300 Yard Dash | |||||
42.14 | h SB | Shawna Thomas | 1st | Finals H1 | Complete Results |
45.04 | h SB | Paulina Skowronska | 4th | Finals H1 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:54.40 | SB | Christine Nibitanga | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:55.40 | Rayna Consiglio | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1000 Meter Run | |||||
3:37.10 | SB | Lauresa Bruce | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
3:37.30 | SB | Maria Gitau | 4th | Finals H1 | Complete Results |
One Mile Run | |||||
6:23.60 | Asya Kabanov | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
6:33.20 | Juliett Tarnuzer | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
2 Mile Run | |||||
14:00.00 | SB | Juliett Tarnuzer | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
15:11.10 | SB | Velosity Lapolito | 5th | Finals H1 | Complete Results |
50 Yard Hurdles | |||||
9.84 | h SB | Asia Walker | 6th | Prelims H1 | Complete Results |
11.24 | h SB | Jean Charles | 9th | Prelims H1 | Complete Results |
4x220 Yard Relay | |||||
2:07.10 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x440 Yard Relay | |||||
4:58.80 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Shawna Thomas | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4-2 | SB | Candace Agyemang | 5th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-11 | SB | Erin Gaffney | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
26-3 | SB | Blessing Cisco | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
50 Yard Dash | |||||
5.84 | h SB | Robert Jackson | 1st | Finals H1 | Complete Results |
6.04 | h | Robert Jackson | 2nd | Prelims H1 | Complete Results |
6.14 | h SB | Namon Casey | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
6.14 | h | Namon Casey | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Yard Dash | |||||
38.24 | h SB | Eric Shimiyimana | 1st | Finals H1 | Complete Results |
38.94 | h SB | Rodney Maldonado | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
600 Meter Run | |||||
1:35.50 | Nate Felix | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
1:35.80 | Sherwin Ramjohn | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
1000 Meter Run | |||||
3:04.00 | SB | Hen Thanh-nguyen | 4th | Finals H1 | Complete Results |
3:24.30 | Paul Matimu | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
One Mile Run | |||||
5:15.70 | Akihiro Suzuki | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
5:33.60 | Jefferson Zziwa | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
2 Mile Run | |||||
11:14.40 | Joel Desota | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
12:28.60 | SB | Christ Tarnuzzer | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
50 Yard Hurdles | |||||
7.54 | h SB | Carlinsky Esperance | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
7.54 | h | Carlinsky Esperance | 3rd | Prelims H1 | Complete Results |
8.64 | h SB | Moses Nganza | 7th | Prelims H1 | Complete Results |
4x220 Yard Relay | |||||
1:50.10 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x440 Yard Relay | |||||
4:16.10 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-4.5 | SB | Emanuele Dokyi | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5-8 | SB | Robert Jackson | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
39-4.5 | SB | Ralph Joseph | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
37-10 | Amos Wisseh | 3rd | Finals H1 | Complete Results |