Mens Results
55 Meter Dash Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elijah Johnson 6.67a East Longmeadow
2. - Zedane Williams 6.72a PR Springfield Central
3. 11 Elijah Ayers 6.73a Springfield Central
4. 12 Leeony Tessier 6.73a PR West Springfield
5. 12 Cole Lavalle 6.73a PR Northampton
6. 12 Jacob Giard 6.77a East Longmeadow
7. 11 Myles Bradley 6.82a Springfield Central
8. 12 Jourdan Powell 6.84a East Longmeadow
55 Meter Dash Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Elijah Ayers 6.73a Springfield Central
2. 12 Cole Lavalle 6.74a Northampton
3. - Zedane Williams 6.77a Springfield Central
4. 11 Myles Bradley 6.77a Springfield Central
5. 12 Leeony Tessier 6.78a West Springfield
6. 12 Elijah Johnson 6.80a East Longmeadow
7. 12 Jourdan Powell 6.81a East Longmeadow
8. 12 Jacob Giard 6.84a East Longmeadow
9. 11 Keshaun Dancy jr. 6.93a Springfield Central
10. 11 Baley Collier 6.99a Westfield
11. 12 Andrew Horrigan 7.03a East Longmeadow
300 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Lavelle 36.41a PR East Longmeadow
2. 12 Cole Lavalle 36.42a PR Northampton
3. 12 Elijah Johnson 36.60a East Longmeadow
4. 12 Leeony Tessier 37.06a PR West Springfield
5. 12 Christian Hodgson 37.18a Northampton
6. 12 Connor Ashe 37.32a East Longmeadow
7. 11 Mason Barrieau 37.36a Athol
8. 12 Aaron Hendry 38.24a Ralph C Mahar Regional
9. 11 Baley Collier 38.71a Westfield
10. 12 Seth Hoynoski 38.90a Mohawk Trail
11. 12 Eric Bone 39.04a Westfield
600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Aiden Foucault Etheridge 1:23.38a Amherst Pelham Regio...
2. 11 Brenden LaForest 1:25.57a Westfield
3. 11 Ethan Cooper 1:25.76a Northampton
4. 11 Robert Dec 1:25.80a West Springfield
5. 10 Donovan Kro 1:26.60a Holyoke
6. 12 Nolan Forbes 1:27.32a PR East Longmeadow
7. 12 Ash Shaw 1:28.12a PR Ralph C Mahar Regional
8. 12 Chase Michaud 1:29.36a PR Athol
9. 10 Iain Ferreira 1:29.72a PR Minnechaug Reg
10. 11 Gabriel Diaz 1:30.90a Holyoke
11. 12 Brody Haldopoulos 1:30.91a Longmeadow
12. 10 Bryce Ordonez 1:31.93a Pope Francis
13. 11 Vito Ricciardi 1:32.01a East Longmeadow
14. 11 Gavin Friedrick 1:32.10a Amherst Pelham Regio...
15. 12 Aidan Didonato 1:32.37a Ralph C Mahar Regional
16. 12 Brandon Blackburn 1:32.40a Southwick Tolland Re...
17. 12 Alexander Puhalski 1:32.61a Minnechaug Reg
1000 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Benjamin Gordon-Sniffen 2:41.06a Northampton
2. 10 Justin Kennedy 2:41.91a PR Holyoke
3. 12 Will Hornyak 2:44.37a Longmeadow
4. 12 Bobby Innes-Gold 2:44.62a PR Northampton
5. 12 Nick Peterson 2:45.73a Northampton
6. 12 Ethan Dupont 2:46.01a PR Holyoke
7. 12 Sebastian Shaw 2:48.94a Ralph C Mahar Regional
8. 11 Dennis St. Jean 2:49.19a Athol
9. 12 Ricky Elmer 2:59.55a Chicopee
1 Mile Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Gabriel Medina 4:32.91a West Springfield
2. 12 Will Hornyak 4:34.84a PR Longmeadow
3. 12 Nick Peterson 4:38.82a Northampton
4. 12 Aidan Shea 4:41.82a Amherst Pelham Regio...
5. 10 Christian Fuehr 4:43.11a PR Minnechaug Reg
6. 11 Johan Cruz Hernandez 4:43.28a Holyoke
7. 12 Ricky Elmer 4:44.18a PR Chicopee
8. 12 Jonathan Dean 4:45.26a SR Northampton
9. 10 Bradyn Cote 4:50.73a PR South Hadley
10. 11 Sean Towse 4:55.10a PR Amherst Pelham Regio...
11. 11 Luke Petrosky 4:59.54a South Hadley
12. 11 Benjamin Raivel 5:05.32a Northampton
2 Miles Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Gabriel Medina 9:56.43a West Springfield
2. 12 Izaien Lugo 9:58.76a Holyoke
3. 12 Phillip Hempstead 9:59.27a PR Northampton
4. 12 Nathaniel Merck 10:02.74a PR West Springfield
5. 10 Timothy Jacques 10:12.28a Northampton
6. 12 Michael Dean 10:14.74a Northampton
7. 12 Joseph Werenski 10:30.87a South Hadley
8. 10 Jack Shea 10:33.12a PR Holyoke
9. 12 Jonathan Dean 10:38.59a Northampton
10. 12 Dylan Richards 10:43.89a SR Chicopee Comprehensive
11. 12 Nick Peterson 10:44.28a Northampton
12. 12 Shane Dowd 10:45.24a Southwick Tolland Re...
13. 12 William Carroll 10:45.81a Southwick Tolland Re...
14. 10 Tobias Lesperance 10:54.77a Northampton
15. 10 Mason Perham 11:04.09a Minnechaug Reg
16. 10 Daniel Markey 11:05.94a Pope Francis
17. 12 Casey Lacombe 11:07.18a South Hadley
55m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jourdan Powell 7.98a PR East Longmeadow
2. 11 Devin Donahue 7.99a PR Chicopee Comprehensive
3. 11 Richard Darkwa 8.24a SR West Springfield
4. 11 Shaki Auston 8.39a High School of Comme...
5. 11 Mason Barrieau 8.46a PR Athol
6. 12 Matt Sambor 8.53a Longmeadow
7. 12 Cole Lavalle 8.55a Northampton
8. 11 Devin Dixon 8.62a Amherst Pelham Regio...
55m Hurdles - 39" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jourdan Powell 8.01a East Longmeadow
2. 11 Devin Donahue 8.17a Chicopee Comprehensive
3. 12 Cole Lavalle 8.17a PR Northampton
4. 11 Shaki Auston 8.45a High School of Comme...
5. 12 Matt Sambor 8.53a PR Longmeadow
6. 11 Devin Dixon 8.56a Amherst Pelham Regio...
7. 11 Richard Darkwa 8.59a West Springfield
8. 11 Mason Barrieau 8.60a Athol
9. 12 Jaquan Mitchell 8.62a West Springfield
10. 12 Aaron Hendry 8.82a Ralph C Mahar Regional
11. 12 Hugo Frost 8.89a Ralph C Mahar Regional
12. 12 Brandon Blackburn 9.01a Southwick Tolland Re...
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 1:34.02a East Longmeadow
2. Relay Team 1:34.62a Springfield Central
3. Relay Team 1:37.38a Athol
4. Relay Team 1:38.04a Chicopee Comprehensive
5. Relay Team 1:38.96a Northampton
6. Relay Team 1:39.22a Westfield
7. Relay Team 1:39.56a High School of Comme...
8. Relay Team 1:40.14a Mohawk Trail
9. Relay Team 1:40.25a Longmeadow
10. Relay Team 1:41.44a Pope Francis
11. Relay Team 1:41.52a Minnechaug Reg
12. Relay Team 1:41.67a Chicopee
13. Relay Team 1:42.80a Holyoke
14. Relay Team 1:43.23a Ralph C Mahar Regional
15. Relay Team 1:44.64a Pioneer Valley Regio...
-- Relay Team DQ Amherst Pelham Regio...
-- Relay Team DQ West Springfield
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 3:37.76a Amherst Pelham Regio...
2. Relay Team 3:38.23a Longmeadow
3. Relay Team 3:38.81a West Springfield
4. Relay Team 3:40.99a Westfield
5. Relay Team 3:41.83a Northampton
6. Relay Team 3:42.87a Ralph C Mahar Regional
7. Relay Team 3:43.76a Holyoke
8. Relay Team 3:45.15a East Longmeadow
9. Relay Team 3:45.45a Minnechaug Reg
10. Relay Team 3:46.40a Mohawk Trail
11. Relay Team 3:48.39a Athol
12. Relay Team 3:51.81a Chicopee Comprehensive
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 8:30.49a Holyoke
2. Relay Team 8:30.54a Northampton
3. Relay Team 8:34.56a Chicopee Comprehensive
4. Relay Team 8:58.72a Longmeadow
5. Relay Team 9:00.56a West Springfield
6. Relay Team 9:00.65a Minnechaug Reg
7. Relay Team 9:01.56a South Hadley
8. Relay Team 9:11.28a Amherst Pelham Regio...
9. Relay Team 9:17.77a East Longmeadow
10. Relay Team 9:42.04a Westfield
11. Relay Team 9:55.54a Ralph C Mahar Regional
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kris Selanis 54-10.25 Athol
2. 12 Evan Levrault 47-01.50 South Hadley
3. 11 Devin Donahue 47-00.50 Chicopee Comprehensive
4. 11 Tyler Guertin 43-08.50 Holyoke
5. 12 Jaquan Mitchell 42-11.50 West Springfield
6. 12 Earl Rice Jr. 40-04.00 West Springfield
7. 11 Tommy Rosemond 39-07.25 Longmeadow
8. 12 Jarrett Sudyka 39-06.75 South Hadley
Shot Put - 12lb Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kris Selanis 54-10.25 Athol
2. 12 Evan Levrault 47-01.50 PR South Hadley
3. 11 Devin Donahue 47-00.50 PR Chicopee Comprehensive
4. 11 Tyler Guertin 43-08.50 PR Holyoke
5. 12 Jaquan Mitchell 42-11.50 West Springfield
6. 12 Earl Rice Jr. 40-04.00 PR West Springfield
7. 11 Tommy Rosemond 39-07.25 PR Longmeadow
8. 12 Jarrett Sudyka 39-06.75 South Hadley
9. 12 Adrian Wilson 38-08.75 Pioneer Valley Regio...
10. 11 Finn Lubold 38-06.75 Holyoke
11. 11 Zach Clapp 38-04.75 PR Chicopee Comprehensive
12. 12 Kyle McCaffery 38-02.50 Westfield
13. 12 Joseph Burzynski 35-09.00 Westfield
-- 10 Keegan Kearney FOUL West Springfield
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Carter Rosewell 6-00.00 PR Longmeadow
2. 12 Ash Shaw 6-00.00 Ralph C Mahar Regional
3. 12 Jaquan Mitchell 5-10.00 PR West Springfield
4. 12 Brandon Blackburn 5-10.00 Southwick Tolland Re...
5. 11 Peter Jacek 5-10.00 PR Hampshire Regional
6. 12 Dailen Hicks 5-10.00 West Springfield
7. 12 Stephen Then 5-06.00 Holyoke
7. 12 Trevon Woodall 5-06.00 West Springfield
9. 12 Stephen Stratton 5-06.00 PR South Hadley
-- 11 Josh Conway NH Agawam
-- 11 Nathan Roy NH Pope Francis
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Lavelle 22-00.50 East Longmeadow
2. 12 Christian Hodgson 21-04.00 Northampton
3. 11 Carter Rosewell 21-03.75 Longmeadow
4. 12 Trevon Woodall 20-10.50 West Springfield
5. 11 Pierre Spiegel 20-09.50 Amherst Pelham Regio...
6. 11 Scott McDonough 20-05.25 Pioneer Valley Regio...
7. 11 Tyvarius Daniels 20-01.75 Springfield Central
8. 12 Hugo Frost 19-05.75 Ralph C Mahar Regional
Long Jump Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Lavelle 22-00.50 PR East Longmeadow
2. 12 Christian Hodgson 21-04.00 PR Northampton
3. 11 Carter Rosewell 21-03.75 PR Longmeadow
4. 12 Trevon Woodall 20-10.50 PR West Springfield
5. 11 Pierre Spiegel 20-09.50 PR Amherst Pelham Regio...
6. 11 Scott McDonough 20-05.25 Pioneer Valley Regio...
7. 11 Tyvarius Daniels 20-01.75 PR Springfield Central
8. 12 Hugo Frost 19-05.75 Ralph C Mahar Regional
9. 12 Matt Sambor 19-01.50 Longmeadow
10. 12 Gabe Roberts 18-07.00 Athol
11. 12 Luke Viens 18-03.50 Mohawk Trail
12. 11 David Shapkin 18-01.50 West Springfield
13. 11 Kai Bailin 18-01.00 Amherst Pelham Regio...
-- 12 Aidan Eagan FOUL Longmeadow
-- 11 Zach Gordon FOUL Chicopee Comprehensive
Womens Results
55 Meter Dash Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kyla Hill 7.24a Springfield Central
2. 10 Julia Mastrio 7.47a PR Minnechaug Reg
3. 11 Kay Conway 7.63a Longmeadow
4. 11 Emma Harder 7.72a Northampton
5. 10 Zyiasia Knighton 7.76a PR Springfield Central
6. 10 Gabrielle Williams 7.77a Minnechaug Reg
7. 12 Savannah Vartabedian 7.80a Minnechaug Reg
8. 10 Jocelyn Trajkovski 7.82a Ludlow
55 Meter Dash Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kyla Hill 7.43a Springfield Central
2. 10 Julia Mastrio 7.51a Minnechaug Reg
3. 11 Kay Conway 7.70a Longmeadow
4. 11 Emma Harder 7.72a Northampton
5. 10 Gabrielle Williams 7.72a PR Minnechaug Reg
6. 10 Zyiasia Knighton 7.77a Springfield Central
7. 12 Savannah Vartabedian 7.80a PR Minnechaug Reg
8. 10 Jocelyn Trajkovski 7.82a PR Ludlow
9. 10 Kamryn Reilly 7.83a PR Ralph C Mahar Regional
10. 11 Devon Peterson 7.84a PR Northampton
11. 11 Alexandra Gonet 7.85a Pope Francis
12. 12 MaCayla Glenn 7.86a PR Minnechaug Reg
13. 12 Lovisa Swedenborg 7.87a Hampshire Regional
14. 10 Baylee Edwards 7.87a Ludlow
15. 10 Amy Hampson 7.90a South Hadley
16. 12 Alyssa Montagna 7.92a Agawam
17. 11 Kayla Carleton 7.94a South Hadley
18. 12 Hazel Ethier 7.94a Northampton
300 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kyla Hill 41.54a Springfield Central
2. 12 Damahya Phipps 42.25a PR Springfield Central
3. 10 Lindsay Marjanski 43.06a South Hadley
4. 11 Emma Harder 43.13a Northampton
5. 9 Erin Lavelle 44.48a PR East Longmeadow
6. 11 Taylor McHugh 44.68a PR Longmeadow
7. 10 Danielle Beason 44.71a PR Amherst Pelham Regio...
8. 10 Julia Mastrio 44.80a Minnechaug Reg
9. 11 Megan McCaffrey 45.14a West Springfield
10. 11 Kay Conway 45.30a Longmeadow
11. 12 Melissa Feilen 45.91a Chicopee Comprehensive
12. 10 Lauren Sussmann 46.11a Southwick Tolland Re...
600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Isabela Shepard 1:40.18a PR Amherst Pelham Regio...
2. 12 Grace Pettengill 1:40.54a SR Minnechaug Reg
3. 12 Ashley Corcoran 1:44.12a PR East Longmeadow
4. 12 Sarah Fudger 1:44.65a South Hadley
5. 12 Moira McDonald 1:46.36a SR Westfield
6. 11 Siobhan Grant 1:46.61a PR East Longmeadow
7. 9 Emily Jurkowski 1:46.81a PR Chicopee
8. 9 Maggie Reade 1:47.95a PR Northampton
9. 9 Peyton Pettiford-Rowan 1:48.62a PR Northampton
10. 9 Faith Pettengill 1:48.82a PR Minnechaug Reg
11. 10 Kelly Conway 1:52.76a Longmeadow
12. 10 Nicole Servetnik 1:53.02a Westfield
13. 10 Esther Muhlmann 1:53.47a Longmeadow
14. 12 Maddie Etzel 1:53.96a Northampton
1000 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jocelyn Rondeau 3:09.74a South Hadley
2. 10 Emily Boutin 3:12.25a PR Pope Francis
3. 11 Meghan Davis 3:12.38a PR Mohawk Trail
4. 10 Grace Tredo 3:13.19a PR East Longmeadow
5. 10 Mary Yount 3:16.31a Northampton
6. 11 Cheyenne Cantela 3:16.91a Chicopee Comprehensive
7. 11 Sara Sonsini 3:21.01a PR Agawam
8. 9 Kim Beaver 3:21.21a PR Agawam
9. 12 Jenna Melvin 3:23.25a West Springfield
-- 11 Julia Hopley DNF Amherst Pelham Regio...
1 Mile Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Sophia Jacobs-Townsley 5:12.77a SR Amherst Pelham Regio...
2. 10 Mary Yount 5:15.98a PR Northampton
3. 11 Meghan Davis 5:16.49a PR Mohawk Trail
4. 10 Emily Boutin 5:26.40a PR Pope Francis
5. 11 Rosie Ingmann 5:27.87a PR Northampton
6. 9 Sarah Ross 5:42.87a PR Agawam
7. 10 Nava Chevan 5:47.40a PR Northampton
8. 12 Noelle Roy 5:49.56a SR Chicopee
9. 12 Lily Hakkarainen 5:52.41a Hampshire Regional
10. 10 Margaret Philpott 5:54.35a SR Westfield
11. 12 Briana Serrao 5:54.38a PR Pope Francis
12. 9 Vivian Jacobs-Townsley 5:54.80a PR Amherst Pelham Regio...
13. 8 Devan Fox 5:54.93a PR Southwick Tolland Re...
14. 11 Savanna Charow 5:55.18a PR Ludlow
15. 10 Lila Lofving 5:57.11a PR Northampton
16. 9 Brianna Charow 6:05.81a Ludlow
17. 11 Rebecca Drohen 6:07.81a Southwick Tolland Re...
2 Miles Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Sophia Jacobs-Townsley 11:09.52a Amherst Pelham Regio...
2. 12 Amy O'Sullivan 12:07.14a Greenfield
3. 9 Sarah Ross 12:26.89a Agawam
4. 11 Grace Hayes 12:29.23a PR East Longmeadow
5. 10 Mary Yount 12:39.71a Northampton
6. 12 Jamie Day 12:42.65a Greenfield
7. 12 Kathryn Laughlin 12:50.37a East Longmeadow
8. 9 Ani Diefenderfer 12:51.32a PR Minnechaug Reg
9. 10 Marissa Longhi 12:54.21a Southwick Tolland Re...
10. 12 Sophia Prouty 12:55.89a Hampshire Regional
11. 12 Mia McDonald 12:58.49a Westfield
12. 11 Izzy Corridan 13:11.96a Longmeadow
13. 11 Erin Dustin 13:25.28a Agawam
14. 10 Gabriela Peterson 14:57.18a Southwick Tolland Re...
55m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Alexandra Gonet 8.50a PR Pope Francis
2. 11 Kyla Hill 9.16a Springfield Central
3. 12 Leelle Tyler 9.42a Longmeadow
4. 11 Emma Rahilly 9.51a PR South Hadley
5. 10 Kayla Rodriguez 9.53a East Longmeadow
6. 11 Hannah Labrie 9.60a Hampshire Regional
7. 12 Stephanie Perkins 9.62a Longmeadow
8. 11 Kayla Hildebrand 9.99a Chicopee Comprehensive
55m Hurdles - 33" Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Alexandra Gonet 8.60a Pope Francis
2. 11 Kyla Hill 8.87a Springfield Central
3. 11 Hannah Labrie 9.33a PR Hampshire Regional
4. 12 Leelle Tyler 9.36a PR Longmeadow
5. 10 Kayla Rodriguez 9.40a PR East Longmeadow
6. 12 Stephanie Perkins 9.61a PR Longmeadow
7. 11 Emma Rahilly 9.63a South Hadley
8. 11 Kayla Hildebrand 9.81a PR Chicopee Comprehensive
9. 12 Sabrina Christie 9.83a PR Agawam
10. 12 Giana Nekitopoulos 9.86a West Springfield
11. 10 Sarah Buckley 9.89a PR Chicopee Comprehensive
12. 11 Audrey Woods 10.00a PR Longmeadow
13. 12 Jill Ayers 10.13a PR South Hadley
14. 11 Emilia Longey 10.27a West Springfield
15. 10 Alyssa Wright 10.37a Longmeadow
16. 10 Gabrielle Williams 10.40a Minnechaug Reg
17. 10 Hannah Amsden 10.44a West Springfield
18. 11 Bianca Hiltz 12.22a Southwick Tolland Re...
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 1:49.98a Minnechaug Reg
2. Relay Team 1:51.77a Longmeadow
3. Relay Team 1:52.08a Northampton
4. Relay Team 1:52.09a Springfield Central
5. Relay Team 1:53.48a South Hadley
6. Relay Team 1:55.13a Ludlow
7. Relay Team 1:56.45a Westfield
8. Relay Team 1:57.84a Holyoke
9. Relay Team 1:57.85a Chicopee Comprehensive
10. Relay Team 1:58.33a High School of Comme...
11. Relay Team 1:58.46a Agawam
12. Relay Team 1:58.83a Hampshire Regional
13. Relay Team 1:59.01a East Longmeadow
14. Relay Team 2:00.21a West Springfield
15. Relay Team 2:02.86a Athol
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 4:19.09a South Hadley
2. Relay Team 4:21.18a Longmeadow
3. Relay Team 4:21.30a East Longmeadow
4. Relay Team 4:21.36a Amherst Pelham Regio...
5. Relay Team 4:26.94a Northampton
6. Relay Team 4:28.67a Westfield
7. Relay Team 4:35.94a Ludlow
8. Relay Team 4:38.15a Mohawk Trail
9. Relay Team 4:38.28a Athol
10. Relay Team 4:38.50a Holyoke
11. Relay Team 4:40.26a West Springfield
12. Relay Team 4:42.69a Hampshire Regional
13. Relay Team 4:43.83a Minnechaug Reg
14. Relay Team 4:44.95a Chicopee Comprehensive
15. Relay Team 4:45.23a Agawam
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1. Relay Team 10:21.35a Amherst Pelham Regio...
2. Relay Team 10:36.12a South Hadley
3. Relay Team 10:40.09a Northampton
4. Relay Team 10:40.37a Agawam
5. Relay Team 10:42.69a East Longmeadow
6. Relay Team 10:47.74a Longmeadow
7. Relay Team 11:04.46a Minnechaug Reg
8. Relay Team 11:06.48a Chicopee Comprehensive
9. Relay Team 11:24.56a Ludlow
10. Relay Team 11:24.82a Westfield
11. Relay Team 11:34.90a Southwick Tolland Re...
12. Relay Team 11:46.88a Mohawk Trail
13. Relay Team 11:47.77a West Springfield
14. Relay Team 11:47.97a Greenfield
15. Relay Team 12:11.07a Hampshire Regional
16. Relay Team 12:13.25a Ralph C Mahar Regional
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Savannah Sudieka 36-04.25 South Hadley
2. 12 Tamira Powe 35-03.75 Longmeadow
3. 12 Sabrina Christie 35-01.00 Agawam
4. 12 Sara Authier 33-02.75 Chicopee Comprehensive
5. 11 Madison McMahon 32-06.50 East Longmeadow
6. 11 Brittany Penland 31-07.25 Southwick Tolland Re...
7. 11 Gabby Shean 31-06.75 Mohawk Trail
8. 12 Sydney Harris 30-11.75 Longmeadow
Shot Put - 4kg Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 11 Savannah Sudieka 36-04.25 South Hadley
2. 12 Tamira Powe 35-03.75 PR Longmeadow
3. 12 Sabrina Christie 35-01.00 PR Agawam
4. 12 Sara Authier 33-02.75 PR Chicopee Comprehensive
5. 11 Madison McMahon 32-06.50 PR East Longmeadow
6. 11 Brittany Penland 31-07.25 PR Southwick Tolland Re...
7. 11 Gabby Shean 31-06.75 PR Mohawk Trail
8. 12 Sydney Harris 30-11.75 SR Longmeadow
9. 10 Olivia Calkins 30-00.50 PR East Longmeadow
10. 12 Aidan Brown 29-11.25 Southwick Tolland Re...
11. 10 Mary Greene 29-06.50 Northampton
12. 11 India Smith-Grant 28-10.50 PR Northampton
13. 10 Sophie Warren 28-04.75 PR Chicopee Comprehensive
14. 10 Iris Correa 27-05.75 Chicopee Comprehensive
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Lindsay Marjanski 5-02.00 South Hadley
2. 10 Tanner Longo 5-00.00 Pope Francis
2. 11 Madison McMahon 5-00.00 East Longmeadow
4. 10 Jocelyn Trajkovski 4-10.00 Ludlow
5. 12 Stephanie Perkins 4-10.00 Longmeadow
6. 11 Tessa Moriarity 4-10.00 Holyoke
7. 12 Giana Nekitopoulos 4-10.00 West Springfield
8. 11 Audrey Devoie 4-08.00 PR East Longmeadow
8. 11 Krishiana Ramesh 4-08.00 East Longmeadow
8. 10 Morgan Wojcik 4-08.00 PR Chicopee Comprehensive
11. 9 Erin Lavelle 4-08.00 PR East Longmeadow
11. 11 Alexandra Humphries 4-08.00 PR Agawam
13. 10 Kamryn Reilly 4-06.00 Ralph C Mahar Regional
14. 10 Hannah Amsden 4-06.00 West Springfield
14. 9 Lizzy Walsh 4-06.00 Longmeadow
14. 11 Jordyn Berry 4-06.00 Ralph C Mahar Regional
17. 11 Juliet Burbank 4-06.00 Agawam
17. 10 Maegan Santos 4-06.00 Ludlow
17. 10 Amber Maslak 4-06.00 Chicopee Comprehensive
-- 8 Allison Wiles FAIL Greenfield
-- 10 Abby Hoschouer FAIL Southwick Tolland Re...
-- 10 Jordyn Demyon FAIL Southwick Tolland Re...
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Stephanie Perkins 16-10.75 Longmeadow
2. 12 Kelsey Chartier 16-06.00 East Longmeadow
3. 12 Hazel Ethier 16-04.25 Northampton
4. 11 Alexandra Gonet 16-03.75 Pope Francis
5. 10 Maddie Doolittle 16-03.50 South Hadley
6. 10 Kamryn Reilly 16-00.00 Ralph C Mahar Regional
7. 12 Zariah Feliciano 15-07.25 Chicopee Comprehensive
8. 11 Mckenzie Quigley 15-05.75 East Longmeadow
Long Jump Varsity - Prelims
PL YR Name Mark Team
1. 12 Stephanie Perkins 16-10.75 PR Longmeadow
2. 12 Kelsey Chartier 16-06.00 PR East Longmeadow
3. 12 Hazel Ethier 16-04.25 Northampton
4. 11 Alexandra Gonet 16-03.75 SR Pope Francis
5. 10 Maddie Doolittle 16-03.50 PR South Hadley
6. 10 Kamryn Reilly 16-00.00 PR Ralph C Mahar Regional
7. 12 Zariah Feliciano 15-07.25 PR Chicopee Comprehensive
8. 11 Mckenzie Quigley 15-05.75 PR East Longmeadow
9. 12 Savannah Vartabedian 15-05.00 PR Minnechaug Reg
10. 10 Kayla Rodriguez 15-03.25 PR East Longmeadow
11. 9 Emily Taylor 14-08.75 West Springfield
12. 12 Pally Borrello 14-06.50 East Longmeadow
13. 12 Damahya Phipps 14-02.50 Springfield Central
14. 12 Natalie Armstrong 14-00.00 SR West Springfield
-- 10 Amy Hampson FOUL South Hadley