Boys 50 Yard Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 JP Carbonneau SR AMSA 5.80 5
2 Darnell Worley SO Whitinsville 6.00 5
2 Collin Flanagan SR Nipmuc 6.00 9
4 Ben Manoli JR Hopedale 6.10 9
5 Mateo Hastie SR Nipmuc 6.20 10
5 Nate Bean SO Hopedale 6.20 10
5 Mik Masterson SR Parker Charter 6.20 9
8 Christian Swaim JR Whitinsville 6.30 6
8 James Ryan SO BMR 6.30 1
8 Brian Kostiw JR Sutton 6.30 5
8 Mike Simonelli SR Sutton 6.30 7
12 Chris Hamel SR AMSA 6.40 6
12 Matthew Brooks SR Douglas 6.40 1
12 Rowan Woods JR Sutton 6.40 6
12 Ethan Raye JR Nipmuc 6.40 11
16 Aidan Royce FR Sutton 6.50 8
16 Santino Romeo FR Sutton 6.50 8
16 Myles Cronin 8 Monty Tech 6.50 2
16 Max Robakiewicz SR Nipmuc 6.50 11
20 Logan Hampson 8 Douglas 6.60 2
20 Anthony DeBoer JR Hopedale 6.60 11
....Boys 50 Yard Dash
20 Lorenzo Spinetti SR Nipmuc 6.60 12
20 Luke Gould JR Hopedale 6.60 12
20 Matthew Crepeau JR Hopedale 6.60 11
20 Ryan Giangregorio SR Sutton 6.60 7
26 Genninger Liam FR AMSA 6.70 7
26 Axel Estavillo FR AMSA 6.70 8
26 Seth Tremblay JR BMR 6.70 2
29 Gregory Peck FR Douglas 6.80 2
29 Shaugn Murphy SO Douglas 6.80 4
31 Rahul Harve SO AMSA 7.00 8
32 Cameron Clements 8 Monty Tech 7.20 3
33 Patrick Clifford SO BMR 7.30 3
33 Valdez Clark JR Douglas 7.30 3
35 Daniel Williams FR Monty Tech 7.40 1
35 Philip Hockenbury SR Hopedale 7.40 12
37 Nyk Griffith SO Monty Tech 7.70 4
38 Jadyn Fletcher SR Monty Tech 7.80 3
39 Connor Stickney 7 Douglas 8.00 4
-- Graysen Mortimer JR Nipmuc FS 12
Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 JP Carbonneau SR AMSA 39.80 3
2 Alec Goldenberg SR Douglas 40.10 1
3 James Ryan SO BMR 40.90 1
4 Simon Houghton SR Parker Charter 42.50 6
5 Conor Dandy JR Monty Tech 42.60 1
6 Christian Swaim JR Whitinsville 43.10 3
7 Eric Johnson JR Sutton 43.80 5
8 Kai Ryan 8 Parker Charter 45.30 7
9 Benjamin Skiba FR Nipmuc 45.90 6
10 Santino Romeo FR Sutton 46.20 4
11 Chris Saunders SR AMSA 46.40 4
12 Manau Gupta FR AMSA 46.70 3
13 David Round JR Nipmuc 46.90 7
14 Kirolos Bebawy FR Hopedale 47.30 6
15 Ethan Lefebvre FR Nipmuc 47.60 7
16 Adam Wright SR Sutton 47.80 5
17 Seth Tremblay JR BMR 48.30 2
18 Rahul Harve SO AMSA 48.80 5
19 Mario Leonardo SR Douglas 55.10 2
20 Nyk Griffith SO Monty Tech 57.60 2
21 Ahaan Singh 7 Hopedale 1:04.60 7
Boys 600 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ryan Carkin SR Sutton 1:36.80 2
2 John Williams JR AMSA 1:38.10 2
3 Sam Hearn JR Whitinsville 1:39.50 2
4 JP Capuano JR Sutton 1:41.50 2
5 Clark Bishop SR Douglas 1:41.80 1
....Boys 600 Meter Run
6 Damien Lahousse SO BMR 1:42.40 1
7 Trenton Goyette SO Parker Charter 1:47.00 3
8 Aidan Belleville SR Nipmuc 1:47.40 3
9 Tyler Brown JR Nipmuc 1:48.60 3
10 James Krueger FR Parker Charter 1:50.20 3
11 Jack Hearn FR Whitinsville 1:51.40 2
12 Walker Penfield FR Nipmuc 1:52.80 3
13 Adam Thomas FR Parker Charter 1:55.40 3
14 Dominic Muscatell 8 Douglas 1:58.60 1
15 Jaime Valdes FR BMR 2:00.40 1
16 Kyle Mendoza FR Sutton 2:04.50 2
17 Sam Denson 8 AMSA 2:04.60 2
18 Gregor Goodlett FR Monty Tech 2:07.90 1
19 RJ Dimacale FR Monty Tech 2:08.90 1
20 Mohsin Shah FR BMR 2:09.20 1
21 Salem Brownson 7 Parker Charter 2:10.40 3
22 Andrew Squier 8 Douglas 2:11.90 1
23 Ashby Reinhold 7 AMSA 2:18.10 2
Boys 1000 Meter Run
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Alec Goldenberg SR Douglas 2:52.90 1
2 Cole Bolduc JR BMR 3:01.20 1
3 Nick Antkowiak SR Sutton 3:04.90 1
4 Sam Landadio JR Monty Tech 3:05.00 1
5 Sam Wu-Ochs SR AMSA 3:06.10 1
6 Ryan Delongchamp JR Sutton 3:09.90 1
7 Asher Brownson JR Parker Charter 3:10.40 2
8 Ike Hatlevig FR Parker Charter 3:13.70 2
9 Tomas Brockett FR Nipmuc 3:14.20 2
10 Joshua Fumia FR Hopedale 3:20.40 2
11 Josh Ramsay SR Monty Tech 3:26.60 1
12 Owen Brigham FR Nipmuc 3:33.10 2
13 Michael Minns FR Monty Tech 3:36.70 1
14 Melvin He FR AMSA 3:38.00 1
15 Jonathan Delsignore JR Sutton 3:38.20 1
16 Jacob Chaplin SO BMR 3:44.90 1
17 Daniel Pastor SO Douglas 3:48.20 1
18 Angello Frascolla FR Sutton 3:52.40 2
19 Cole Leonard FR Hopedale 3:52.80 2
20 Ben Rodman SO Nipmuc 4:02.20 2
21 Joel Bernardes 8 Hopedale 4:08.30 2
22 Luke Ruwe FR Hopedale 4:20.30 2
-- David Poirier FR BMR DQ 1
Boys 1 Mile Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Michael Olson JR Sutton 4:53.80
2 Cole Bolduc JR BMR 5:05.20
3 Sam Wu-Ochs SR AMSA 5:13.20
4 Aidan Stuart JR Sutton 5:17.30
....Boys 1 Mile Run
5 Sam Landadio JR Monty Tech 5:20.30
6 David Poirier FR BMR 5:21.60
7 Joseph Turenne FR Hopedale 5:22.90
8 Jackson Terenzi FR Hopedale 5:24.60
9 Ike Hatlevig FR Parker Charter 5:30.90
10 Max Martyak SR Nipmuc 5:31.30
11 Aaron Podgorni SO Parker Charter 5:38.20
12 Damien Lahousse SO BMR 5:44.10
13 Jake Tower FR Hopedale 5:49.20
14 Melvin He FR AMSA 5:59.70
15 James Dressler 8 Hopedale 6:00.30
16 Dustin Acocelli SO Sutton 6:06.40
17 Jonathan Fellman JR Douglas 6:17.10
18 RJ Dimacale FR Monty Tech 6:26.10
19 Gregor Goodlett FR Monty Tech 6:39.90
20 Ashby Reinhold 7 AMSA 6:40.60
Boys 2 Mile Run
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Dan DeZutter SO Nipmuc 11:03.30
2 Adam Mula JR Parker Charter 11:04.70
3 Clark Bishop SR Douglas 11:13.10
4 Asher Brownson JR Parker Charter 11:16.50
5 Ryan Delongchamp JR Sutton 11:19.90
6 Kyle Murray FR Hopedale 11:20.70
7 Conor Dandy JR Monty Tech 11:48.10
8 Jack Hearn FR Whitinsville 12:00.50
9 John Williams JR AMSA 12:24.90
10 Josh Ramsay SR Monty Tech 12:26.40
11 Kyle Dodge SO Sutton 12:29.40
12 Finnbar Reilly FR Hopedale 12:29.70
13 Kevin Russo SO Sutton 13:00.10
14 Jacob Chaplin SO BMR 13:25.30
15 Griffin Palefsky SR AMSA 13:59.80
16 Mohsin Shah FR BMR 14:06.70
17 Manson Drew 7 AMSA 15:35.40
-- Kyle Mendoza FR Sutton DQ
Boys 50 Yard Hurdles
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Ryan Carkin SR Sutton 7.60 2
2 Ben Manoli JR Hopedale 8.00 4
3 Audie Casello JR Parker Charter 8.20 4
4 Axel Estavillo FR AMSA 8.30 2
5 Shawn Forget JR Nipmuc 8.60 4
6 Mathew Hall FR AMSA 8.70 2
7 Manau Gupta FR AMSA 8.80 3
8 Eric Johnson JR Sutton 9.20 3
8 Benjamin Skiba FR Nipmuc 9.20 5
8 Jonathan Delsignore JR Sutton 9.20 3
11 David Round JR Nipmuc 9.40 5
....Boys 50 Yard Hurdles
12 Cole Sullivan JR Nipmuc 10.00 5
12 Luke Lightbown 7 Douglas 10.00 1
14 Caleb Cotnoir JR BMR 10.20 1
15 Andrew Squier 8 Douglas 12.00 1
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Nipmuc 1:50.50 2
2 Sutton 1:57.30 1
3 Advance Math & Science 1:59.20 1
4 Hopedale 2:00.50 2
5 Douglas 2:01.20 1
6 Monty Tech 2:11.50 1
-- Parker Charter DNF 2
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Sutton 4:11.30
2 Nipmuc 4:16.00
3 Parker Charter 4:26.90
4 Hopedale 4:31.80
5 Advance Math & Science 5:16.60
Boys High Jump
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Collin Flanagan SR Nipmuc 5-06.00
2 Aidan Royce FR Sutton J5-06.00
3 Damien Lahousse SO BMR 5-02.00
3 Shawn Forget JR Nipmuc 5-02.00
5 Ben Manoli JR Hopedale 5-00.00
6 Max Martyak SR Nipmuc J5-00.00
7 Joe Jepsen SR Sutton 4-10.00
7 Santino Romeo FR Sutton 4-10.00
7 Kyle Dodge SO Sutton 4-10.00
10 Aidan Belleville SR Nipmuc J4-10.00
11 Lorenzo Spinetti SR Nipmuc J4-10.00
11 Cole Bolduc JR BMR J4-10.00
-- Cole Sullivan JR Nipmuc NH
-- Axel Estavillo FR AMSA NH
-- Daniel Pastor SO Douglas NH
-- Jonathan Fellman JR Douglas NH
Boys Shot Put
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Matthew Brooks SR Douglas 42-02.50
2 Alexander Chu SR Nipmuc 40-04.50
3 Chris Hamel SR AMSA 38-08.75
....Boys Shot Put
4 Joe Jepsen SR Sutton 38-06.50
5 Michael Millette SR BMR 36-02.00
6 Matthew Crepeau JR Hopedale 35-05.50
7 Curtis Rocheleau SO Sutton 35-05.00
8 Adam Wright SR Sutton 35-03.00
9 Collin Flanagan SR Nipmuc 34-01.50
10 Simon Houghton SR Parker Charter 33-06.50
11 Ryan Giangregorio SR Sutton 33-04.00
12 Auston Roy SO BMR 33-00.00
13 Mike Simonelli SR Sutton 32-10.00
14 Ben Gilchrist SO Nipmuc 32-09.00
15 Patrick Clifford SO BMR 31-10.00
16 Max Robakiewicz SR Nipmuc 30-11.00
17 Valdez Clark JR Douglas 30-08.50
18 Matthew LaCross SO Nipmuc 30-07.25
19 Luke Gould JR Hopedale 30-02.00
20 Brian Kostiw JR Sutton 29-07.00
21 Shamus Birdsey SO Nipmuc 29-03.50
22 James Ryan SO BMR 28-01.50
23 Mario Leonardo SR Douglas 27-11.00
24 Jadyn Fletcher SR Monty Tech 26-07.00
25 Tyler Beauchemin SO BMR 26-04.50
26 John Williams JR AMSA 26-01.50
27 Logan Hampson 8 Douglas 24-04.00
28 Shaugn Murphy SO Douglas 22-09.50
29 Michael Minns FR Monty Tech 21-07.50
30 Nyk Griffith SO Monty Tech 19-02.50
31 Ryan Maher SO BMR 18-11.00
32 Tyler Flynn FR Hopedale 17-09.00
33 Carter Hill 8 Parker Charter 17-00.00
Mixed Shot Put JV
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Graysen Mortimer MJR Nipmuc 25-10.00
2 Kyle Dodge MSO Sutton 25-03.00
3 Kevin Russo MSO Sutton 23-09.50
4 Joshua Korzeniowski M7 Hopedale 15-04.00