Wellesley High School Results
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
11.55 | Colby Stakun-pickering | 4th | Finals H1 | Boys | |
11.71 | Colby Stakun-pickering | 2nd | Prelims H2 | Boys | |
11.85 | SB | Timothy Yee | 1st | Prelims H4 | Boys |
11.89 | Timothy Yee | 6th | Finals H1 | Boys | |
11.96 | SB | Derek Chalmers | 2nd | Prelims H3 | Boys |
200 Meter Dash | |||||
22.33 | SB | Jackson Taylor | 3rd | Finals H1 | Boys |
22.91 | Jackson Taylor | 1st | Prelims H2 | Boys | |
24.88 | SB | Jonathan Dees | 7th | Prelims H3 | Boys |
400 Meter Dash | |||||
53.28 | SB | Collin Sullivan | 4th | Finals H3 | Boys |
800 Meter Run | |||||
2:08.72 | Bennett MACDOUGALL | 2nd | Finals H1 | Boys | |
2:09.23 | Owen Deoliveria | 3rd | Finals H1 | Boys | |
One Mile Run | |||||
4:25.08 | SB | Thomas Weiss | 1st | Finals H3 | Boys |
4:29.43 | SB | Jamieso Mazzola | 4th | Finals H3 | Boys |
4:33.09 | Zach Barry | 6th | Finals H3 | Boys | |
4:37.05 | Colby Zarle | 8th | Finals H3 | Boys | |
4:49.15 | SB | Nathaniel Kohnen | 1st | Finals H1 | Boys |
4:52.10 | Luke Cohen-abeles | 5th | Finals H2 | Boys | |
4:52.66 | Alexander Luzaitis | 7th | Finals H2 | Boys | |
5:00.96 | Sam Steen | 12th | Finals H3 | Boys | |
5:08.98 | SB | Thomas Williams | 13th | Finals H3 | Boys |
5:13.15 | Jackson (John) O'toole | 17th | Finals H1 | Boys | |
2 Mile Run | |||||
9:32.50 | Benjamin Matejka | 1st | Finals H1 | Boys | |
110 Meter Hurdles | |||||
18.47 | Carson Maconga | 4th | Prelims H1 | Boys | |
19.11 | Dylan Yang | 5th | Prelims H3 | Boys | |
400 Meter Hurdles | |||||
1:07.22 | Dylan Yang | 5th | Finals H3 | Boys | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.35 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:13.57 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Boys | |
High Jump | |||||
5-8 | Graham Harris | 4th | Finals H1 | Boys | |
5-6 | SB | Jackson Taylor | 6th | Finals H1 | Boys |
Triple Jump | |||||
37-10 | SB | Graham Harris | 2nd | Finals H1 | Boys |
Discus | |||||
121-8 | Josh Cohen | 8th | Finals H3 | Boys | |
104-1 | SB | Bobo Musikavanhu | 6th | Finals H2 | Boys |
102-4 | Scott Sawyer | 7th | Finals H2 | Boys | |
74-10 | SB | Alexander Goldman | 8th | Finals H1 | Boys |
Javelin | |||||
124-6 | SB | Eric Wadja | 5th | Finals H2 | Boys |
Shot Put | |||||
39-5.25 | SB | Thomas Perry | 1st | Finals H1 | Boys |
36-10.25 | SB | Nathaniel Lui | 4th | Finals H1 | Boys |