Oxford High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
50 Yard Dash | |||||
6.90 | SB | Ellie Makowiecki | 4th | Finals H1 | full |
7.00 | SB | Annie Maynard | 5th | Finals H1 | full |
7.20 | SB | Kayla Dodge | 7th | Finals H1 | full |
7.90 | Julianna Small | 13th | Finals H1 | full | |
300 Meter Dash | |||||
1:03.20 | Payton Banfill | 12th | Finals H1 | full | |
1:05.30 | Julia Obrycki | 14th | Finals H1 | full | |
1:07.00 | Jewelisa Richardson | 16th | Finals H1 | full | |
600 Meter Run | |||||
2:38.50 | Morgan Banfill | 5th | Finals H1 | full | |
2:59.70 | Genevieve Bartlett | 7th | Finals H1 | full | |
3:00.60 | Jewelisa Richardson | 8th | Finals H1 | full | |
1000 Meter Run | |||||
5:10.90 | Alexa Sherwin | 5th | Finals H1 | full | |
One Mile Run | |||||
8:10.00 | Abigail Mcdaniel | 4th | Finals H1 | full | |
8:44.20 | Alexa Sherwin | 7th | Finals H1 | full | |
2 Mile Run | |||||
16:45.60 | Abigail Mcdaniel | 1st | Finals H1 | full | |
50 Yard Hurdles | |||||
9.09 | SB | Megan Raymond | 1st | Finals H1 | full |
9.50 | SB | Annie Maynard | 2nd | Finals H1 | full |
10.10 | Morgan Banfill | 6th | Finals H1 | full | |
10.30 | Payton Banfill | 7th | Finals H1 | full | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:34.30 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | full |
High Jump | |||||
4-10 | Megan Raymond | 1st | Finals H1 | full | |
4-0 | Kayla Dodge | 5th | Finals H1 | full | |
Shot Put | |||||
25-0 | Payton Banfill | 1st | Finals H1 | full | |
23-5 | Jewelisa Richardson | 3rd | Finals H1 | full | |
18-5.5 | SB | Alexa Sherwin | 8th | Finals H1 | full |
17-11 | Genevieve Bartlett | 9th | Finals H1 | full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
50 Yard Dash | |||||
5.60 | SB | Darius Richardson | 1st | Finals H1 | full |
6.10 | Myles Craft | 2nd | Finals H1 | full | |
300 Meter Dash | |||||
40.40 | Darius Richardson | 1st | Finals H1 | full | |
43.30 | Myles Craft | 3rd | Finals H1 | full | |
600 Meter Run | |||||
1:58.10 | Sam Zostant | 6th | Finals H1 | full | |
2:09.00 | SB | Aidan VanArsdelan | 10th | Finals H1 | full |
1000 Meter Run | |||||
5:17.70 | SB | Ken Mead | 7th | Finals H1 | full |
One Mile Run | |||||
8:29.30 | Luis Melendez | 8th | Finals H1 | full | |
2 Mile Run | |||||
18:47.00 | Luis Melendez | 6th | Finals H1 | full | |
4x400 Meter Relay | |||||
5:34.30 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | full |
High Jump | |||||
5-6 | Myles Craft | 2nd | Finals H1 | full | |
Shot Put | |||||
35-11 | Sam Zostant | 1st | Finals H1 | full | |
27-1 | Sam Boucher | 7th | Finals H1 | full | |
23-8 | SB | Aidan VanArsdelan | 11th | Finals H1 | full |
20-8 | SB | Kaius Monson | 16th | Finals H1 | full |