Shaker Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.84 | Isabelle Rowley | 12th | Prelims H8 | Full | |
300 Meter Dash | |||||
49.67 | Anneliese Schneider | 28th | Finals H6 | Full | |
50.42 | Jenna Capasso | 30th | Finals H6 | Full | |
600 Meter Run | |||||
1:55.34 | Annika Robin | 19th | Finals H3 | Full | |
1000 Meter Run | |||||
3:11.88 | Charlotte Dunkel | 1st | Finals H3 | Full | |
3:16.93 | Ciara Bullington | 2nd | Finals H3 | Full | |
1500 Meter Run | |||||
4:56.04 | Kaleigh Higgins | 2nd | Finals H3 | Full | |
5:12.71 | Ciara Bullington | 8th | Finals H3 | Full | |
3000 Meter Run | |||||
12:34.37 | SB | Elizabeth Koa | 16th | Finals H1 | Full |
55 Meter Hurdles | |||||
11.24 | Vivian Nartey | 17th | Prelims H2 | Full | |
12.56 | Elizabeth Myers | 26th | Prelims H3 | Full | |
200 Meter Hurdles | |||||
31.82 | Julianna Mirabile | 4th | Finals H2 | Full | |
34.49 | Vivian Nartey | 11th | Finals H1 | Full | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.17 | Relay Team | 2nd | Finals H4 | Full | |
Sprint Medley Relay | |||||
4:27.41 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H3 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
10:52.49 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Full | |
Long Jump | |||||
14-9.5 | Isabelle Rowley | 7th | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
28-6 | Filicity Dingle | 12th | Finals H1 | Full | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.11 | James Tervay jr | 15th | Prelims H6 | Full | |
7.25 | Xander Jung | 20th | Prelims H4 | Full | |
300 Meter Dash | |||||
39.14 | Sean Gilday | 12th | Finals H8 | Full | |
39.80 | SB | Anthony Luciano | 15th | Finals H6 | Full |
600 Meter Run | |||||
1:37.85 | Nathan Fazzone | 14th | Finals H3 | Full | |
1:38.79 | SB | George Brizzell | 17th | Finals H3 | Full |
1000 Meter Run | |||||
2:56.02 | SB | Imran Qayoom | 6th | Finals H3 | Full |
3:04.23 | Corey Ditzel | 16th | Finals H2 | Full | |
1600 Meter Run | |||||
4:59.60 | SB | Jackson Doolittle | 14th | Finals H2 | Full |
5:11.05 | Andrew Lawler | 19th | Finals H2 | Full | |
3200 Meter Run | |||||
10:25.28 | Dean Hood | 8th | Finals H1 | Full | |
11:59.51 | Jack Bunaes | 22nd | Finals H1 | Full | |
200 Meter Hurdles | |||||
28.71 | Dani Joung Seung | 6th | Finals H3 | Full | |
31.91 | SB | Preston Frazier | 18th | Finals H3 | Full |
4x200 Meter Relay | |||||
1:44.02 | Relay Team | 7th | Finals H2 | Full | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.13 | Relay Team | 10th | Finals H2 | Full | |
Sprint Medley Relay | |||||
3:54.87 | SB | Relay Team | 4th | Finals H3 | Full |
4x800 Meter Relay | |||||
9:23.02 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Full | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Edward Xu | 2nd | Finals H1 | Full |
Long Jump | |||||
19-6.25 | Sean Gilday | 1st | Finals H1 | Full | |
Triple Jump | |||||
38-9.75 | SB | Dani Joung Seung | 8th | Finals H1 | Full |
Pole Vault | |||||
10-0 | Nathan Fazzone | 5th | Finals H1 | Full | |
Shot Put | |||||
39-6.5 | Rhys Lewis | 10th | Finals H1 | Full | |
36-7 | Anthony Schrom | 16th | Finals H1 | Full |