Varsity Boys 55 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke Chapman 11 Pembroke 6.72
2 Sam Shirikjian 11 Silver Lake Regional 6.94
3 Marquis Offutt 10 Plymouth North 6.95
4 Matt Wong-9 10 North Quincy 6.96
5 Christian Najjar 12 Hingham 7.03
6 Grant Hall 12 Pembroke 7.07
7 Avery Warshaw 10 Hingham 7.08
8 Will Prouty 12 Duxbury 7.08
9 Nhan Nguyen 10 Pembroke 7.11
10 Seamus Johnston 12 Duxbury 7.13
11 Stephen Gallagher 12 Silver Lake Regional 7.14
12 Ryo Nagaki-Dilazzaro 12 Pembroke 7.15
13 Sam Shea 12 Marshfield 7.16
14 Raiden Sepulveda 10 Silver Lake Regional 7.16
15 Carter Nevulis 12 Plymouth South 7.18
16 Dalton Wick 11 Silver Lake Regional 7.19
17 Francis Toledo 9 Plymouth North 7.19
18 Kyle Bernabeo 12 Marshfield 7.20
19 Ben Caldwell 10 Marshfield 7.20
20 Cam Bowden 12 Marshfield 7.21
21 Jake Caterer 10 Whitman-Hanson Reg 7.23
22 Brett Souza 12 Duxbury 7.26
23 Will Ploof 10 North Quincy 7.27
24 Christian Hohulin 11 Plymouth North 7.27
25 Dylan Polvere 11 Pembroke 7.32
26 Brendan Capuzzo 12 Pembroke 7.34
27 Jacob Donovan 10 Whitman-Hanson Reg 7.35
28 Aidan Keefe 10 Pembroke 7.36
29 Ryan Price 12 Pembroke 7.40
29 Tyler George 11 Scituate 7.40
31 Steve Gallant 9 North Quincy 7.40
32 Sean Smith 12 Hanover 7.48
33 Lance Tavelkelian 12 Plymouth South 7.50
34 Kevin Reynolds 12 Duxbury 7.50
35 Aidan Gibbons 11 Scituate 7.55
36 Darrelle Comer 11 Hingham 7.57
37 Harry Gates 11 Scituate 7.58
38 Jack Dobrowski 11 Pembroke 7.64
39 Caden Lewis 11 Silver Lake Regional 7.65
40 Matt Wong-11 12 North Quincy 7.65
41 Michael Harkins 12 Pembroke 7.66
42 James Keane 11 Hingham 7.69
43 Lawrence Ching 10 North Quincy 7.69
44 Tri-Duc Felix Dong 12 Duxbury 7.73
45 Andrew Williams 10 Pembroke 7.74
46 Kyle Savery 12 Duxbury 7.77
47 Dale Harris 10 Hingham 7.78
48 Jacob Gannon 11 Whitman-Hanson Reg 7.78
49 Charles Codner 11 North Quincy 7.78
50 Benjamin Short 10 Scituate 7.78
51 Stephen Johnson 9 Pembroke 7.80
52 Sean Kelly 10 Whitman-Hanson Reg 7.81
53 Vincent Mascio 11 Whitman-Hanson Reg 7.81
54 Shane Radke 10 Pembroke 7.82
55 Kevin Hurlburt 11 Whitman-Hanson Reg 7.82
56 Jeremy Linn 11 Whitman-Hanson Reg 7.84
57 Dylan Landers 12 Silver Lake Regional 7.84
58 Christian An 12 Plymouth North 7.86
59 Will Barclay 9 Marshfield 7.86
60 Sean Huggins 11 Scituate 7.86
61 Ethan Proulx 10 Plymouth South 7.90
62 Vincent Barone 9 Pembroke 7.91
63 Zachary Bermingham 9 Whitman-Hanson Reg 7.92
64 Wesley Perrotto 11 Pembroke 7.93
65 Gavin Cloutman 9 Plymouth South 7.97
66 Ben Murphy 10 Hanover 7.98
67 Ryan Chabot 10 Hanover 8.00
68 Jonathan Rayburn 10 Hingham 8.04
69 Eric Aimone 11 Plymouth South 8.06
70 Shea Barton 11 Pembroke 8.09
71 David Strojny 10 Hanover 8.16
72 Harrison Kamperides 9 Whitman-Hanson Reg 8.17
73 Jack Boissoneau 10 Plymouth North 8.18
74 Jack Carron 10 Whitman-Hanson Reg 8.21
75 Adam Wengryn 9 Pembroke 8.23
76 Chris Bozzozero 10 Duxbury 8.24
77 Christian Hall 12 Whitman-Hanson Reg 8.26
78 Jason Chaimalas 12 Hingham 8.27
79 Jared Lupien 10 Hanover 8.29
80 Chase Baker 10 Whitman-Hanson Reg 8.34
81 Rex Perley 10 Plymouth South 8.35
82 Dylan Jones 9 Whitman-Hanson Reg 8.37
83 Daniel McDevitt 10 Whitman-Hanson Reg 8.43
84 Benjamin Zschau 9 Silver Lake Regional 8.52
85 Owen St.Aubin 11 Plymouth South 8.64
86 Evan Jacobson 9 Pembroke 8.65
87 Anthony Noyes 11 Plymouth North 8.83
88 Matt Lille 9 Whitman-Hanson Reg 8.84
89 Evan Kennedy 10 Plymouth North 8.87
90 Ethan Gouthro 9 Whitman-Hanson Reg 8.89
91 Wade Bailey 10 Plymouth North 8.97
92 Kevin Shannon 12 Hingham 9.01
93 Cullen Quilty 9 North Quincy 9.07
94 Aidan Johnson 10 Whitman-Hanson Reg 9.19
95 Alexander Young 9 Whitman-Hanson Reg 9.36
96 Ben Hardy 12 Plymouth North 9.39
97 Stephen Bekhit 10 Pembroke 9.44
98 Alexis Jeanior 9 North Quincy 9.46
99 Michael Polito 10 Whitman-Hanson Reg 9.61
100 Sam Wallace 9 Plymouth North 9.70
101 Cameron Smith 10 Duxbury 9.94
102 Josh Carmichael 9 Plymouth South 12.16
Varsity Boys 300 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jeff Yang 12 Plymouth North 36.29
2 Clay MacDonald 11 Marshfield 37.29
3 Ryan Shetzline 12 Hingham 37.30
4 Tyler George 11 Scituate 37.96
5 Brian Guthro 11 North Quincy 38.03
6 Dennis Lee 10 Duxbury 38.39
7 Alex Gellar 12 Plymouth South 38.49
8 Marcus Forrester 12 Marshfield 38.72
9 Dyllan Burns 12 Whitman-Hanson Reg 39.08
10 Will Reggio 12 Pembroke 39.09
11 James Dietterich 11 Hingham 39.31
12 Troy Galler 12 Marshfield 39.36
13 Jose Las 11 North Quincy 39.88
14 Denis Johnson 12 Hingham 39.89
15 Brett Souza 12 Duxbury 39.97
16 Ryo Nagaki-Dilazzaro 12 Pembroke 39.98
17 Zach Kelleher 12 Hingham 41.19
18 Nick Durocher 11 Plymouth North 41.41
19 Tony Raftes 11 Marshfield 41.86
20 Elias Horne 9 Marshfield 41.86
21 Dylan Ward 10 Marshfield 42.26
22 Declan Harkins 11 Pembroke 42.27
23 Mike King 11 Whitman-Hanson Reg 42.46
24 Lawrence Ching 10 North Quincy 42.63
25 Haiden Tavelkelian 12 Plymouth South 42.64
26 Kyle Savery 12 Duxbury 43.61
27 Joseph Wennemer 11 Silver Lake Regional 44.73
28 Steven Garces 10 Plymouth South 45.35
29 Christian An 12 Plymouth North 45.57
30 Matt Wong-11 12 North Quincy 45.81
31 Wesley Perrotto 11 Pembroke 45.92
32 Braeden Muir 9 Plymouth North 46.00
33 Andrew Corbo 10 Hanover 46.45
34 Hunter Young 9 Plymouth South 46.69
35 Charles Gilbert 10 Duxbury 46.76
36 Julian Anderson 11 Whitman-Hanson Reg 46.79
37 Chris Bozzozero 10 Duxbury 46.90
38 Jared Lupien 10 Hanover 47.61
39 Cole Gannon 10 Hanover 47.75
40 James MacDonald 9 Hingham 48.02
41 Alex Stankov 9 North Quincy 48.37
42 Alden Burt 9 Hingham 48.88
43 Dylan Jones 9 Whitman-Hanson Reg 49.60
44 Dylan Neville 10 Plymouth South 50.85
45 Cameron Delaney 10 Hingham 58.53
Chris Pacino 11 Hanover DQ
Varsity Boys 600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Christopher Tilton 12 Silver Lake Regional 1:26.63
2 Sean McKay 11 Hingham 1:28.32
3 Jack Wengryn 12 Pembroke 1:28.82
4 Nick Valianti 12 Marshfield 1:29.14
5 Quin McGlame 11 Marshfield 1:29.28
6 Will Diedrich 12 Hingham 1:30.45
7 Alex Gellar 12 Plymouth South 1:31.62
8 Robert Donovan 11 North Quincy 1:31.98
9 Luke Consolati 11 Plymouth South 1:32.10
10 Christopher Blackman 11 Whitman-Hanson Reg 1:32.12
11 Ethan Bush 12 Hanover 1:32.57
12 Matthew Avery 12 Whitman-Hanson Reg 1:33.28
13 Nick Whitcomb 11 Plymouth South 1:33.31
14 Cole Guilliani 9 Plymouth North 1:33.89
15 Tyson Ball 12 Plymouth North 1:36.27
16 Ryan McCarthy 12 Silver Lake Regional 1:37.60
17 Stephen Barnes 11 Marshfield 1:38.32
18 Thomas Shetzline 10 Hingham 1:38.59
19 Zachary Phinney 12 Pembroke 1:39.38
20 Billy O'Neil 10 Silver Lake Regional 1:39.90
21 Ethan Gioscia 10 Silver Lake Regional 1:40.33
22 Leo Burm 10 Hingham 1:40.40
23 Davis Ball 10 Plymouth North 1:41.41
24 James Mcauley 10 Duxbury 1:42.61
25 Michael Trembley 10 Pembroke 1:42.93
26 Gabe Pickart 10 Hingham 1:43.39
27 Mark Sten 9 Plymouth North 1:43.69
28 Gabe Zullo 9 Marshfield 1:44.07
29 Ben Dawe 9 North Quincy 1:44.41
30 Colby Consolati 10 Plymouth South 1:45.34
31 Ryan Borgan 10 Scituate 1:51.99
32 Adnane Baghough 12 North Quincy 1:52.52
33 Raymond Tschundy 10 Hanover 2:00.26
34 Christopher Arancio 11 Hanover 2:00.61
35 Jack Rynning 10 Hanover 2:07.55
36 Connor Henderson 10 Scituate 2:11.88
Varsity Boys 1000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Drew Pesko 10 Marshfield 2:40.59
2 James Doherty 12 Plymouth North 2:40.77
3 Trent Hesselman 11 Hingham 2:41.93
4 James Joyce 10 Marshfield 2:45.93
5 Connor Sullivan 12 Pembroke 2:47.94
6 Matt Hall 10 Hingham 2:48.52
7 Chris Williamson 12 Hingham 2:50.16
8 Nathan LaPointe 12 Plymouth South 2:50.78
9 Matt Francouer 11 North Quincy 2:51.92
10 Max Harrington 11 Duxbury 2:53.10
11 Nicholas Hanley 12 Whitman-Hanson Reg 2:53.13
12 Nick Ahern 11 Plymouth South 2:53.26
13 Liam Cafferty 11 Whitman-Hanson Reg 2:53.48
14 Ethan Bush 12 Hanover 2:54.52
15 Ben Corbett 12 Hingham 2:59.38
16 Dan Conn 10 Marshfield 2:59.52
17 Josh Holbrook 11 Marshfield 3:00.14
18 Ryan Vautrinot 11 Silver Lake Regional 3:00.80
19 Luke Twomey 10 Marshfield 3:02.85
20 Kevin Riley 9 Plymouth North 3:04.08
21 Ethan Hunt 10 Duxbury 3:04.55
22 Joey Falco 11 Pembroke 3:05.07
23 Jack Young 11 Marshfield 3:06.75
24 Ryan Healy 10 Plymouth North 3:07.29
25 Evan Barkowsky 10 Silver Lake Regional 3:08.39
26 Joel Harvey 11 Silver Lake Regional 3:10.05
27 Brendan Harris 12 Hanover 3:11.27
28 Lucas Will 9 Marshfield 3:11.84
29 William Harkins 12 Pembroke 3:13.14
30 Brian Williams 9 Marshfield 3:15.52
31 James Molito 9 Whitman-Hanson Reg 3:15.83
32 Brian Lannon 9 Scituate 3:15.85
33 Adam Wengryn 9 Pembroke 3:15.86
34 Bradley Harrington 9 Duxbury 3:16.93
35 Brendan Hamill-O'Neil 12 Marshfield 3:17.13
36 Harrison Cook 9 Silver Lake Regional 3:17.62
37 Shane Faherty 10 North Quincy 3:17.98
38 Sean Riley 11 Plymouth North 3:19.76
39 Thomas O'Neil 9 North Quincy 3:20.01
40 Noah Sharp 11 Hingham 3:20.05
41 Gabe Wagner 9 Hingham 3:20.11
42 David Penny 9 Marshfield 3:20.40
43 Ben Gouveia 12 Plymouth South 3:22.76
44 Zack Clements 10 North Quincy 3:23.61
45 Scott McKee 11 Silver Lake Regional 3:23.81
46 Colin Menuchi 9 Hingham 3:25.26
47 George Roberts 9 Marshfield 3:27.19
48 Lucas Bell 9 Hingham 3:29.18
49 Everett Paskowski 9 Plymouth North 3:30.60
50 Wyatt Bell 9 Hingham 3:30.85
51 Arthur Rubel 9 Hingham 3:31.06
52 Brendan O'Horo 9 Hingham 3:31.11
53 Ari Locklear 10 Hingham 3:32.23
54 Quinn McCabe 9 Plymouth North 3:34.34
55 Matt Curran 11 Marshfield 3:34.52
56 Nathan Gorham 9 Marshfield 3:34.76
57 Ryan Truchman 11 Hingham 3:34.85
58 Liam Brennan 9 Pembroke 3:35.00
59 Jacob Grady 10 Silver Lake Regional 3:36.06
60 Aidan Ramsey 9 Silver Lake Regional 3:37.39
61 Colin Jones 10 Plymouth South 3:37.54
62 Som Virk 9 Marshfield 3:39.67
63 Jared Hall 10 Silver Lake Regional 3:40.03
64 Jackson Ryder 9 Marshfield 3:41.21
65 Harrison Ryder 9 Marshfield 3:41.44
66 Cooper Grant 9 Scituate 3:46.21
67 Josh Hamill 11 Plymouth South 3:47.27
68 Dylan Crockett 9 Pembroke 3:47.44
69 William Mulligan 10 Whitman-Hanson Reg 3:49.51
70 Collin O'Sullivan 9 Whitman-Hanson Reg 3:52.69
71 Jack Giovanello 9 Marshfield 3:59.40
72 Sean Barry 9 Hingham 4:00.92
73 Nicholas Burke 10 Pembroke 4:09.38
Varsity Boys 1 Mile Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Liam Slane 12 Hingham 4:43.69
2 Chris Pacino 11 Hanover 4:43.93
3 Jack Pesko 12 Marshfield 4:48.41
4 Liam Cafferty 11 Whitman-Hanson Reg 4:48.72
5 Evan Lamlein 12 Hingham 4:48.87
6 Joe Chalifoux 11 Duxbury 4:49.36
7 Kevin Ierardi 11 Hingham 4:55.48
8 Gordon Johnson 10 Whitman-Hanson Reg 4:56.78
9 Robert Cannon 10 North Quincy 4:58.89
10 Shaun Covel 12 Plymouth North 4:58.94
11 Christopher MacDonald 11 Whitman-Hanson Reg 4:59.20
12 William Buckley 11 Plymouth North 5:00.52
13 Dakota Pendleton 12 North Quincy 5:08.36
14 Charley Donahue 9 Hingham 5:14.97
15 Brent Campbell 10 Hanover 5:15.17
16 Tony Vitelli 9 Marshfield 5:15.28
17 Joe Adams 12 Marshfield 5:15.68
18 Tyler McCredie 9 Marshfield 5:18.91
19 Carter Devlin 10 Duxbury 5:19.40
20 Max Christianson 12 Pembroke 5:23.30
21 Lucas Clifford 9 Hingham 5:24.52
22 Russell Hoch 11 Plymouth North 5:25.10
23 Thomas Bleakney 10 Scituate 5:26.17
24 Brad Beckerman 12 Duxbury 5:26.44
25 Owen McLaughlin 10 Plymouth South 5:30.38
26 Dom Pecorella 10 Plymouth South 5:32.70
27 Willem Thwing 10 Pembroke 5:34.24
28 Connor Wehr 9 Marshfield 5:34.97
29 Thomas Fabrizio 9 Hingham 5:38.01
30 Richard Clark 9 Plymouth North 5:38.49
31 Benjamin Thwing 10 Pembroke 5:40.81
32 Dominic Uva 10 Whitman-Hanson Reg 5:41.92
33 Michael D'Angelo 10 Pembroke 5:43.85
34 Braelyn Murphy 10 Duxbury 5:50.90
35 Talha Mehmood 11 Hanover 6:31.64
Varsity Boys 2 Miles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Theo Kamperides 11 Whitman-Hanson Reg 10:27.87
2 Evan Lamlein 12 Hingham 10:28.94
3 Alex Hayes 11 Marshfield 10:34.19
4 Robert Cannon 10 North Quincy 10:37.22
5 Gino Vitelli 11 Marshfield 10:45.36
6 William Buckley 11 Plymouth North 10:50.96
7 Michael Polito 10 Whitman-Hanson Reg 10:55.82
8 Kevin Ierardi 11 Hingham 11:01.68
9 Dakota Pendleton 12 North Quincy 11:03.11
10 Sam Will 11 Marshfield 11:07.64
11 Jack O'Connor 11 Hingham 11:20.67
12 Colin Jenkins 11 Hanover 11:23.08
13 Andrew Bergin 11 Whitman-Hanson Reg 11:23.98
14 Josh Phinney 9 Pembroke 11:40.49
15 Michael D'Angelo 10 Pembroke 11:44.48
16 Christian Leary 9 Pembroke 11:46.28
17 Pibb Wright 12 Marshfield 12:01.83
18 Anthony Longo 10 Hingham 12:14.00
19 Shaun Covel 12 Plymouth North 12:16.35
20 Dom Pecorella 10 Plymouth South 12:42.16
21 Dillon Rothberg 9 Plymouth South 12:57.44
22 Tanner Paul 10 Hanover 13:17.38
23 Patrick Cahill 10 Hanover 13:26.60
24 Connor McCloskey 10 Hanover 14:18.55
Varsity Boys 55m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carter Nevulis 12 Plymouth South 7.93
2 Brian Fennelly 11 Hingham 8.11
3 Nicholas Ierardi 12 Silver Lake Regional 8.39
4 Declan Harkins 11 Pembroke 8.60
5 Graham Stewart 11 Whitman-Hanson Reg 8.89
6 Zach Kelleher 12 Hingham 8.96
7 Thomas Shetzline 10 Hingham 8.97
8 Thomas (Tj) Showstead 10 Plymouth North 9.04
9 Sean Kelly 12 Hingham 9.05
10 Matt Kelly 11 North Quincy 9.11
11 Jake Plourde 11 Plymouth South 9.20
12 Sean McKay 11 Hingham 9.57
13 Dan Bevilacqua 11 Plymouth South 9.92
14 Connor Westberg 11 Plymouth South 10.12
15 Joseph Wennemer 11 Silver Lake Regional 10.16
16 Vincent Mascio 11 Whitman-Hanson Reg 10.28
17 Charles Schomp 12 Duxbury 10.31
18 Dale Harris 10 Hingham 10.32
19 Julian Anderson 11 Whitman-Hanson Reg 10.54
20 Ben Murphy 10 Hanover 10.58
21 Chase Baker 10 Whitman-Hanson Reg 10.76
22 Colby lee 12 Hanover 10.77
23 Collin O'Sullivan 9 Whitman-Hanson Reg 11.08
24 Charles Codner 11 North Quincy 11.14
25 James MacDonald 9 Hingham 11.39
26 Jack Carron 10 Whitman-Hanson Reg 11.47
27 Kevin Hurlburt 11 Whitman-Hanson Reg 12.07
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hingham 1:36.60
2 Duxbury 1:36.87
3 Plymouth North 1:37.00
4 Pembroke 1:37.14
5 Marshfield 1:39.41
6 North Quincy 1:41.41
7 Pembroke 1:41.64
8 Silver Lake Regional 1:41.77
9 Whitman-Hanson Reg 1:42.74
10 Plymouth South 1:45.33
11 Pembroke 1:46.63
12 Hingham 1:46.95
13 Pembroke 1:50.08
14 Silver Lake Regional 1:52.46
15 Plymouth North 1:53.03
16 Whitman-Hanson Reg 1:53.17
17 Plymouth North 1:55.79
18 North Quincy 2:00.42
19 Plymouth South 2:02.26
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Plymouth North 3:38.36
2 Hingham 3:42.38
3 North Quincy 3:43.74
4 Silver Lake Regional 3:45.17
5 Plymouth South 3:52.74
6 Whitman-Hanson Reg 3:52.76
7 Pembroke 3:53.64
8 Duxbury 3:57.89
9 Marshfield 4:07.04
10 Pembroke 4:31.72
11 Hanover 4:42.98
12 Pembroke 4:52.91
Plymouth South DNS
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nick Zeoli 12 Plymouth South 46-02.50
2 Michael Gordon 12 North Quincy 42-06.50
3 Barrett Stutzman 12 Plymouth North 40-08.50
4 Evan Marwill 12 Hingham 40-07.00
5 Robert Shickel 12 Hingham 40-00.75
6 Liam Olinger 11 Marshfield 38-10.25
7 Dan Riordan 11 Plymouth North 38-01.00
8 Nick Molloy 11 Marshfield 37-11.75
9 Cullen Poth 12 Whitman-Hanson Reg 37-09.00
10 Ahmad Powell 10 North Quincy 37-06.00
11 Luke O'Brien 10 Plymouth North 37-00.50
1 Ryan Shetzline 12 Hingham 36-09.25
12 Connor Richard 12 Plymouth North 36-04.25
13 Matt Kelly 11 North Quincy 35-11.50
14 Mason Leonard 11 Marshfield 35-10.25
15 Thomas Walton 12 Marshfield 35-03.00
2 Thomas (Tj) Showstead 10 Plymouth North 35-02.00
16 Ethan Gaiser 12 Pembroke 34-07.25
17 Boyd Wechter 9 Silver Lake Regional 33-07.50
3 Ross Olinger 10 Marshfield 33-07.00
18 Sean Smith 12 Hanover 32-08.00
19 Dylan Landers 12 Silver Lake Regional 32-02.00
20 Griffin Perkins 11 Hingham 32-01.75
4 Louis Purpura 11 Marshfield 31-11.00
21 Gregory Hussey 10 Pembroke 31-10.25
22 Dillon Donahue 11 North Quincy 31-04.50
23 Ryan Chabot 10 Hanover 30-04.75
24 Alex Gellar 12 Plymouth South 30-04.00
24 Colin Mulhern 11 Pembroke 30-04.00
5 Ian Carrillo Londergan 12 Hingham 30-01.00
6 John Bell 11 North Quincy 29-05.00
6 Charles Codner 11 North Quincy 29-05.00
8 Jack Dobrowski 11 Pembroke 29-04.00
9 Jack Mullins 11 Hingham 29-01.00
9 Brian Fennelly 11 Hingham 29-01.00
26 Nolan Heggie 11 Hingham 28-06.00
11 Isaiah James 11 Hingham 28-04.00
12 Jonathan Beck 12 Hingham 27-10.00
27 David Strojny 10 Hanover 27-09.00
28 Jacob Gannon 11 Whitman-Hanson Reg 27-08.00
29 Tri-Duc Felix Dong 12 Duxbury 27-07.50
30 Ryan Meurch 10 Silver Lake Regional 27-06.00
31 Matt Tempesta 9 Scituate 27-05.50
32 Charles Gilbert 10 Duxbury 27-02.25
32 Sean Kelly 10 Whitman-Hanson Reg 27-02.25
34 Brennan Wilson 11 Pembroke 27-01.50
13 Matt McTiernan 10 Marshfield 27-01.00
35 Ben Sheehan 10 Plymouth South 26-11.50
14 Carter Anderson 11 Hingham 26-10.00
14 Sam Hurley 11 North Quincy 26-10.00
16 Brendan Capuzzo 12 Pembroke 26-07.50
17 Nicholas D'Ortona 10 Plymouth North 26-05.00
18 Andrew Williams 10 Pembroke 26-04.00
19 Alex Malloy 12 Hingham 26-02.00
20 Liam Shanahan 10 Plymouth North 25-09.50
21 Matt Rouleau 12 Hingham 25-04.00
36 Ryan McCarthy 12 Silver Lake Regional 25-02.00
37 Devon Cloutman 10 Plymouth South 24-11.50
22 Joe Motyka 9 Plymouth North 24-11.00
22 Jake Lawless 11 Silver Lake Regional 24-11.00
22 Michael Polito 10 Whitman-Hanson Reg 24-11.00
25 Matthew Miranda 10 North Quincy 24-10.00
26 Michael Leary 11 Hingham 24-02.00
27 Steve Gerard 12 Marshfield 23-09.00
28 Christian Hall 12 Whitman-Hanson Reg 23-04.00
38 Matt Lynch 9 Scituate 23-04.00
29 Richie Greene 11 Silver Lake Regional 23-03.00
39 Cameron Smith 10 Duxbury 23-02.50
30 Bryan Chen 9 Hingham 22-09.00
31 Alexis Jeanior 9 North Quincy 22-02.00
32 Aidan Johnson 10 Whitman-Hanson Reg 22-01.00
33 Colton Chipman 10 Hingham 22-00.00
34 Finn Bergin 9 Scituate 21-05.50
35 George Zmudzien 11 Plymouth North 21-02.00
36 Alexander Young 9 Whitman-Hanson Reg 20-11.00
37 Ethan Gouthro 9 Whitman-Hanson Reg 20-04.00
38 Myles Forrester 9 Marshfield 19-11.00
39 Quinn Carroll 9 Scituate 14-07.00
Dyllan Burns 12 Whitman-Hanson Reg DNS
Sean McKay 11 Hingham ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carter Nevulis 12 Plymouth South 6-00.00
2 Avery Warshaw 10 Hingham 5-10.00
3 Declan Harkins 11 Pembroke 5-08.00
4 Christian Hohulin 11 Plymouth North 5-08.00
5 Nate Moore 12 Marshfield 5-06.00
6 Matt Kelly 11 North Quincy 5-04.00
6 Graham Stewart 11 Whitman-Hanson Reg 5-04.00
6 Nicholas Ierardi 12 Silver Lake Regional 5-04.00
9 Jake Caterer 10 Whitman-Hanson Reg 5-04.00
9 Jeff Thomas 12 Marshfield 5-04.00
9 Grant Hall 12 Pembroke 5-04.00
9 Brian Fennelly 11 Hingham 5-04.00
9 Kevin Reynolds 12 Duxbury 5-04.00
14 Troy Galler 12 Marshfield 5-04.00
Jake Plourde 11 Plymouth South NH
Jack Dobrowski 11 Pembroke NH
JJ Adams 10 Scituate NH
Charles Schomp 12 Duxbury NH
Matthew Dole 12 Silver Lake Regional NH
Sean Smith 12 Hanover NH
Harry Gates 11 Scituate NH
Thomas Bleakney 10 Scituate NH
William Henderson 12 Duxbury NH
Steve Gallant 9 North Quincy NH
Sean Kelly 12 Hingham NH
Joseph Wennemer 11 Silver Lake Regional NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brady Sorensen 12 Plymouth North 21-03.50
2 Sam Shirikjian 11 Silver Lake Regional 21-03.00
3 Grant Hall 12 Pembroke 20-11.50
4 Jake Caterer 10 Whitman-Hanson Reg 20-04.50
5 Ryan Shetzline 12 Hingham 20-04.00
6 Will Prouty 12 Duxbury 20-02.50
7 Carter Nevulis 12 Plymouth South 20-02.00
8 Marcus Forrester 12 Marshfield 19-11.00
9 Jeff Yang 12 Plymouth North 18-11.00
10 Nicholas Ierardi 12 Silver Lake Regional 18-10.00
11 Marquis Offutt 10 Plymouth North 17-11.00
11 Brian Guthro 11 North Quincy 17-11.00
13 Aidan Keefe 10 Pembroke 17-10.00
14 Nathan LaPointe 12 Plymouth South 17-06.00
15 Colby lee 12 Hanover 17-04.75
16 Jeff Thomas 12 Marshfield 17-04.50
17 Charles Schomp 12 Duxbury 17-00.50
18 Alex Gellar 12 Plymouth South 16-09.00
19 Kevin Reynolds 12 Duxbury 16-06.00
19 Thomas Bleakney 10 Scituate 16-06.00
21 Ben Caldwell 10 Marshfield 16-05.00
22 Thomas Shetzline 10 Hingham 16-03.00
22 JJ Adams 10 Scituate 16-03.00
24 Chase Baker 10 Whitman-Hanson Reg 15-11.00
25 Dylan Polvere 11 Pembroke 15-10.00
26 Ben Murphy 10 Hanover 14-11.00
27 Jacob Donovan 10 Whitman-Hanson Reg 14-09.50
28 Aidan Gibbons 11 Scituate 14-04.50
Brian Fennelly 11 Hingham ND
Stephen Gallagher 12 Silver Lake Regional ND
Varsity Girls 55 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Grey 11 Plymouth South 7.62
2 Caileigh Driscoll 11 Plymouth North 7.68
3 Francesca Candelieri 10 Hingham 7.70
4 Abigail Flynn 10 Pembroke 7.79
5 Macey Roberts 10 Hingham 7.89
6 Nora Dawley 11 Scituate 7.97
7 Elizabeth Healy 11 Plymouth North 7.99
8 Emilia Henry 11 North Quincy 8.01
9 Jane Feeney 11 Scituate 8.01
10 Libby Ranocha 12 Hingham 8.02
11 Allison Flaherty 10 Pembroke 8.05
12 Anna Kelly 9 Scituate 8.06
13 Logan McCabe 11 Marshfield 8.08
14 Grace Ryan 12 Scituate 8.08
15 Catherine Brown 11 North Quincy 8.09
16 Eleanor Norberg 11 Duxbury 8.10
17 Emma Rogers 11 Whitman-Hanson Reg 8.10
18 Sarah Sleeper 12 Marshfield 8.10
19 Alexandra Winikoff 11 Hingham 8.12
20 Nalani DePina 12 North Quincy 8.13
21 Samantha Perkins 12 Whitman-Hanson Reg 8.14
22 Mia Pulselli 9 Pembroke 8.15
23 Meaghan Montolio 12 Plymouth North 8.15
24 Katherine Lynch 10 Hanover 8.16
25 Sydney Mundy 11 Duxbury 8.19
26 Alli Gill 12 Duxbury 8.20
27 Vivian Nguyen 9 Hingham 8.20
28 Sophia Prouty 10 Duxbury 8.21
29 Lyla Hunter 9 Marshfield 8.23
30 Olivia Spielberger 11 Hingham 8.25
31 Emma Mills 9 Hingham 8.26
32 Abby Plourde 11 Plymouth South 8.27
33 Cate Rosenberger 11 Duxbury 8.27
34 Madeline Aughe 9 Hingham 8.28
35 Gianna Almeder 12 Marshfield 8.29
36 Mariah Chuong 11 Plymouth North 8.29
37 Ava Whiting 10 Plymouth North 8.31
38 Grace Richards 12 Hingham 8.33
39 Erica Waterman 10 Pembroke 8.35
40 Vanessa Guan 10 North Quincy 8.36
41 Isabella Fisher 10 Duxbury 8.44
42 Jess Roman 12 Scituate 8.45
43 Samantha Roman 10 Scituate 8.45
44 Lilian Burtner-Rangel 11 Hingham 8.46
45 Lilli Agan 12 Marshfield 8.46
46 Paula Garcia-Cachero 12 Hingham 8.48
47 Emma Smith 11 Scituate 8.49
48 Messina Sheehan 10 Silver Lake Regional 8.49
49 Anna Mayo 11 Hingham 8.51
50 Melanie Michini 10 Pembroke 8.52
50 Kelly Horan 9 Scituate 8.52
52 Abi Nutting 11 Plymouth South 8.52
53 Adeline Sweetser 9 Pembroke 8.52
54 Kiondra Boutin 10 Plymouth South 8.53
55 Caroline Walbridge 10 Hanover 8.60
56 Quinn Slyker 10 Silver Lake Regional 8.60
57 Vanessa Ahola 10 Pembroke 8.61
58 Emma Beyer 11 Hingham 8.62
59 Cassandra Doehling 11 Pembroke 8.63
60 Ava Easterly 9 Scituate 8.63
61 Alexandra Gay 11 Hingham 8.64
62 Delaney MacKay 12 Hingham 8.65
63 Ashley MacPhail 10 Plymouth South 8.66
64 Kendall Kazmouski 9 North Quincy 8.67
65 Caroline Chambers 10 Plymouth North 8.72
66 Hannah Arnold 12 Plymouth South 8.74
67 Bridgette Harrington 9 Hingham 8.75
68 Sarah Barnard 10 Silver Lake Regional 8.75
69 Liv McAlarney 12 Marshfield 8.76
70 Emily Leitch 10 Whitman-Hanson Reg 8.78
71 Justinne Quinanola 9 Plymouth North 8.79
72 Mia Kourafas 11 Hingham 8.83
73 Jordan Pelissier 12 Whitman-Hanson Reg 8.85
74 Kaylee Sleiman 10 North Quincy 8.86
75 Halle McCormack 11 Scituate 8.87
76 Chloe Holt 10 Pembroke 8.88
77 Brooke Logan 12 Silver Lake Regional 8.89
78 Haley Marsden 11 Hingham 8.90
79 Jess Obert 12 Plymouth South 8.91
80 Sophie Sheehan 11 Pembroke 8.92
81 Shannan Mackay 10 North Quincy 8.94
82 Katelyn Tropeano 12 Pembroke 8.94
83 Madison Miller 10 Plymouth South 8.95
84 Haleigh Hockenberry 9 Plymouth South 8.95
85 Mackenzie Ryan 12 Pembroke 8.96
86 Hadley Dasuta 10 Duxbury 8.96
87 Emma Sullivan 9 Marshfield 8.98
88 Kayla Rippon 11 Plymouth North 8.99
89 Grace Weston 10 Pembroke 8.99
90 Olivia King 11 Marshfield 8.99
91 Kaitlyn Leonard 9 Pembroke 9.00
92 Sophie Spielberger 12 Hingham 9.01
93 April Keyes 10 Whitman-Hanson Reg 9.01
94 Erin Mahoney 12 Marshfield 9.02
95 Katherine Gillig 11 Hingham 9.06
96 Jillian McNamara 9 Hingham 9.08
97 Maggie Doyle 10 Plymouth South 9.08
98 Kayla Abraham 11 Plymouth South 9.08
99 Grace O'Hare 9 Marshfield 9.13
99 Khailea Figueroa 11 North Quincy 9.13
101 Cecelia Christopher 11 Plymouth South 9.14
102 Erin Boyd 9 Marshfield 9.16
103 Lindsay Carnavale 11 Plymouth North 9.16
104 Sarah Baio 10 Pembroke 9.17
105 Amanda Powers 12 North Quincy 9.18
106 Mary Kate Hogan 11 Pembroke 9.19
107 Joy Bowler 12 Pembroke 9.20
108 Braeden Murphy 10 Scituate 9.20
108 Kaitlyn Bonnetti 12 Plymouth South 9.20
110 Alessandra Denning 10 Hingham 9.22
111 Colleen Leary 11 Hingham 9.24
112 Julie McAllister 10 Hingham 9.27
113 Mikieh Sullivan 11 Hingham 9.27
114 Whitney Gray 12 Hingham 9.29
115 Elli Rollins 9 Marshfield 9.32
116 Abby Trodden 12 Marshfield 9.35
117 Tia DiBona 10 North Quincy 9.40
118 Lindsay Donovan 10 Scituate 9.41
119 Grace Murray 9 Silver Lake Regional 9.42
120 Katie Giordani 10 Hingham 9.43
121 Shea Tavekelian 12 Plymouth North 9.43
122 Maggie Ryan 10 Marshfield 9.43
123 Ava McLaughlin 11 Silver Lake Regional 9.47
124 Kerryann Mackay 11 Plymouth South 9.47
125 Clara Sullivan 10 Scituate 9.48
126 Kerry Bradley 10 Marshfield 9.50
127 Alexis Braconnier 9 Plymouth South 9.50
128 Nadia Kiziuk 10 Marshfield 9.53
129 Rachel Finch 11 Whitman-Hanson Reg 9.53
130 Molly Claflin 11 Pembroke 9.57
131 Erin Mackay 12 North Quincy 9.62
132 Ellie Anderson 11 North Quincy 9.62
133 Madison Rose 10 North Quincy 9.64
134 Catherine Benard 10 Hingham 9.73
135 Emma Diamond 12 Plymouth South 9.76
136 Paige Wyant 9 Marshfield 9.83
137 Grace Dousa 9 Scituate 9.92
138 Mia Dupille 10 Silver Lake Regional 9.94
139 Kendra Ritcey 11 Marshfield 9.97
140 Abby Toland 11 North Quincy 10.02
141 Roberta Rodrigues 10 Marshfield 10.11
142 Mackenzie Plante 10 Plymouth South 10.13
143 Caitlin Belle Isle 10 Plymouth North 10.29
144 Brigid Nugent 11 Hingham 10.33
145 Isma Saleem 10 Hanover 10.37
146 Julianna Sewell 9 Marshfield 10.65
147 Brenna Donovan 9 Scituate 12.50
Varsity Girls 300 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kelsey Tarby 9 Hingham 43.73
2 Kylee Slavik 11 Plymouth North 44.28
3 Kylie Norelus 11 Marshfield 45.56
4 Jenny Brown 12 Marshfield 45.84
5 Katherine Mulflur 10 Hingham 46.28
6 Lauren Dwyer 10 Silver Lake Regional 46.33
7 Bridget Smith 12 Pembroke 46.62
8 Victoria Lauria 12 Marshfield 46.98
9 Ryley Hurley 12 Whitman-Hanson Reg 47.16
10 Grace Gilmore 12 Silver Lake Regional 47.20
11 Sarah Sleeper 12 Marshfield 47.40
12 Abigail Hewett Duxbury 47.44
13 Michelle Chen 11 North Quincy 47.64
14 April Keyes 10 Whitman-Hanson Reg 47.65
15 Lindsey Barlow 12 Duxbury 47.71
16 Aimee Watts 12 Pembroke 47.74
17 Sophia Gervasi 10 Hingham 47.99
18 Kaitlyn Gibbons 9 Pembroke 48.03
19 Caroline DiPesa 12 Scituate 48.21
20 Lily Christian 11 Plymouth South 48.27
21 Katrina Sullivan 10 Plymouth South 48.66
22 Charlotte Spaulding 9 Scituate 48.71
23 Melanie Chretien 9 North Quincy 48.90
24 Ava Malloy 10 Hingham 49.01
25 Eliza Walker 10 Marshfield 49.12
26 Elena Ponichtera 10 Scituate 49.21
27 Caroline Walbridge 10 Hanover 49.60
28 Skylar Jordan 10 Whitman-Hanson Reg 49.90
29 Elle Cavanaugh 10 Hingham 49.91
30 Antonia Ierardi 10 Silver Lake Regional 49.98
31 Katherine Cully 12 Duxbury 50.54
32 Nadia Kiziuk 10 Marshfield 50.73
33 Kayla Rippon 11 Plymouth North 50.81
34 Grace Weston 10 Pembroke 51.51
35 Isabella Rabeni 12 Duxbury 52.44
36 Justinne Quinanola 9 Plymouth North 53.13
37 Whitney Gray 12 Hingham 54.43
38 Julianne Morse 12 Plymouth South 55.82
39 Kaitlyn Leonard 9 Pembroke 57.36
Varsity Girls 600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lindy Stadtlander 12 Hingham 1:39.40
2 Charlotte Henning 10 Marshfield 1:43.60
3 Ava Lovuolo 9 Marshfield 1:44.44
4 Riley Paskow 10 Silver Lake Regional 1:45.32
5 Ryley Hurley 12 Whitman-Hanson Reg 1:48.74
6 Olivia Lennon 9 Plymouth North 1:48.96
7 Amanda Melville 10 Pembroke 1:49.87
8 Victoria Boss 12 Whitman-Hanson Reg 1:50.77
9 Caitlin Abban 10 Pembroke 1:51.14
10 Josephine Ward 12 Hingham 1:51.14
11 Sav Lyons 11 Plymouth South 1:51.26
12 Abby Sinewick 12 Plymouth North 1:52.69
13 Lily Hill 11 Hingham 1:53.05
14 Fionna Feerick 12 Pembroke 1:53.15
15 Mia Peterson 11 Scituate 1:53.78
16 Elisabeth Sweeney 12 Marshfield 1:53.78
17 Reilly Hanson 11 Plymouth South 1:54.75
18 Jennie Burgess 10 North Quincy 1:55.42
19 Sydney Driscoll 9 Hingham 1:55.63
20 Cameron Cyr 10 Plymouth South 1:56.54
21 Erin White 12 Silver Lake Regional 1:57.13
22 Bridget Keane 10 North Quincy 1:57.24
23 Emma Lyons 11 North Quincy 1:58.19
24 Rory Mahoney 12 North Quincy 1:59.45
25 Kerry Lee 10 Scituate 1:59.69
26 Jade Weggeman 10 Hingham 1:59.99
27 Allie Solari 11 Whitman-Hanson Reg 2:00.60
28 Chloe Depaul 11 Plymouth South 2:00.88
29 Serena Jones 11 Duxbury 2:01.26
30 Molly Ryan 9 Scituate 2:03.41
31 Anna Sovik 10 Duxbury 2:08.89
32 Ava Toglia 9 Hanover 2:10.95
Varsity Girls 1000 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pria Parker 11 Hingham 3:08.20
2 Julie Condon 10 Marshfield 3:09.33
3 Ciara Hume 11 Marshfield 3:09.46
4 Isabelle Amado 11 Whitman-Hanson Reg 3:15.32
5 Megan Laliberte 9 Silver Lake Regional 3:16.08
6 Maeve Lowther 11 Hingham 3:21.54
7 Paige Ashley 12 Hingham 3:21.69
8 Ashleigh Spellman 11 Pembroke 3:22.65
9 Juliet Lanza 12 Duxbury 3:23.19
10 Sarah Leach 9 Pembroke 3:24.63
11 Charlotte Reynolds 11 Marshfield 3:25.56
12 Ella Rose 10 Plymouth South 3:25.89
13 Meghan Hendrickson 11 Hingham 3:26.19
14 Anna Sullivan 11 Whitman-Hanson Reg 3:28.18
15 Julia Burm 11 Hingham 3:28.21
16 Melanie Perkson 10 Plymouth North 3:30.89
17 Cleo Belber 11 Scituate 3:32.06
18 Victoria Mariano 10 North Quincy 3:32.12
19 Caroline Gerherty 11 Silver Lake Regional 3:34.23
20 Sophia Oomen-Lochtefeld 12 Hingham 3:37.89
21 Vanessa Ahola 10 Pembroke 3:38.62
22 Delaney Coppola 10 Hingham 3:39.07
23 Isa Hanley 11 North Quincy 3:42.82
24 Audrey Wheeler 12 Hanover 3:43.28
25 Katelyn Erickson 9 Hingham 3:43.84
26 Alexis Nolan 10 Hingham 3:45.27
27 Maeve Sullivan 9 Hanover 3:45.36
28 Maria Hull 9 Hingham 3:45.88
29 Elena Bryden 9 Hingham 3:46.69
30 Bridget Baynes 9 Hingham 3:47.27
31 Nora Cleary 10 Pembroke 3:47.33
32 Paige Potter 11 Plymouth North 3:50.12
33 Deirdre O'Donnell 10 Hingham 3:50.68
34 Emily Jenkins 10 Plymouth North 3:51.83
35 Maura Hayes 9 North Quincy 3:51.90
36 Natalie Curtin 11 Plymouth North 3:52.29
37 Tess Leonard 12 Hingham 3:52.59
38 Jessica Veracka 9 Silver Lake Regional 3:53.87
39 Shannon Logan 12 Scituate 3:54.28
40 Isabella Guerini 10 Pembroke 3:54.37
41 Ariana Aughe 11 Hingham 3:54.80
42 Catherine Daly 11 Hingham 3:56.10
43 Jackie Murphy 10 Pembroke 3:56.58
44 Emma Diamond 12 Plymouth South 3:57.71
45 Mia Gocal 9 Whitman-Hanson Reg 3:58.40
46 Jesse Varao 11 Plymouth North 3:59.34
47 Ellie Fabbro 10 Hingham 4:00.85
48 Olivia Mara 9 Whitman-Hanson Reg 4:05.84
49 Grace LePenske 11 Hingham 4:06.23
50 Margaret Meehan 9 Silver Lake Regional 4:10.12
51 Kaleigh Martin 11 Silver Lake Regional 4:12.09
52 Willa Davis 10 Hingham 4:12.38
53 Sophie Spaulding 12 Scituate 4:14.88
54 Elsa Mosholder 11 Hingham 4:16.23
55 Isabelle Powers 9 Silver Lake Regional 4:17.24
56 Alexandria Dumas 9 Hingham 4:20.03
57 Julie McAllister 10 Hingham 4:20.08
58 Morgan Heally 9 Silver Lake Regional 4:27.38
59 Leah Cataldo 9 Whitman-Hanson Reg 4:29.13
60 Abigail Newman 11 Whitman-Hanson Reg 4:30.88
61 Hannah Kaplan 9 Pembroke 4:53.35
Varsity Girls 1 Mile Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophia LoVuolo 11 Marshfield 5:28.20
2 Ruth Penney 11 Marshfield 5:33.12
3 Eleanor Niehoff 10 Hingham 5:38.16
4 Samantha Faherty 10 Silver Lake Regional 5:38.57
5 Olivia Langlan 10 Marshfield 5:38.62
6 Cara Chiappinelli 10 Hingham 5:41.76
7 Nora Lundin 9 Hingham 5:44.81
8 Lezly Acevedo 11 North Quincy 5:46.15
9 Cleo Belber 11 Scituate 5:48.67
10 Lauren Joyce 10 Plymouth North 5:48.91
11 Anna Flynn 10 Whitman-Hanson Reg 5:55.58
12 Izzy Pearson 11 Plymouth North 5:57.88
13 Isabel Foley 12 Duxbury 6:01.13
14 Sophia Pizzi 11 Pembroke 6:02.66
15 Caroline Raso 12 Hingham 6:08.50
16 Audrey Wheeler 12 Hanover 6:10.03
17 Kylie Maher 11 Silver Lake Regional 6:14.78
18 Teagan Thompson 12 Plymouth South 6:15.81
19 Catherine Sweeney 9 Hingham 6:17.75
20 Skylar Jordan 10 Whitman-Hanson Reg 6:18.43
21 Catherine Robbins 10 Marshfield 6:18.88
22 Caroline O'Donnell 12 Pembroke 6:23.26
23 Ella Bailey 9 Whitman-Hanson Reg 6:25.30
24 Sophia Bonanno 10 Silver Lake Regional 6:38.25
25 Emma Diamond 12 Plymouth South 6:38.70
26 Lauren Nessralla 11 Plymouth North 6:57.86
27 Sydnie Marshall 10 Scituate 7:12.50
Varsity Girls 2 Miles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myah Kamperides 10 Whitman-Hanson Reg 11:58.26
2 Sophia LoVuolo 11 Marshfield 12:05.86
3 Maddie Mildrum 12 Hingham 12:08.84
4 Olivia Langlan 10 Marshfield 12:14.95
5 Paige Joyce 10 Plymouth North 12:24.61
6 Riley Eagleson 11 Hingham 12:54.16
7 Lezly Acevedo 11 North Quincy 12:59.85
8 Martha Bosworth 12 Pembroke 13:05.94
9 Victoria Carleton 12 Whitman-Hanson Reg 13:09.98
10 Piper Geisler 12 Duxbury 13:19.06
11 Whitley Thompson 9 Hingham 13:28.01
12 Victoria Mariano 10 North Quincy 13:36.64
13 Delany Arendt 10 Silver Lake Regional 13:42.96
14 Sarah Boulger 10 Whitman-Hanson Reg 13:44.93
15 Celina Ohiwa 10 Plymouth North 14:16.22
16 Isa Hanley 11 North Quincy 16:07.92
Ava Mirisola 11 Silver Lake Regional DNS
Elizabeth Owens 12 Plymouth South DNF
Varsity Girls 55m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Grey 11 Plymouth South 8.66
2 Sarah Pillone 12 North Quincy 9.07
3 Taylor Aymar 12 Hingham 9.24
4 Ashley Brennan 11 Marshfield 9.27
5 Olivia Spielberger 11 Hingham 9.29
6 Ciara Dale 12 Hingham 9.35
7 Aimee Watts 12 Pembroke 9.37
8 April Keyes 10 Whitman-Hanson Reg 9.45
9 Abby Plourde 11 Plymouth South 9.51
10 Amanda MacKinnon 11 Marshfield 9.55
11 Lizzie Foley 11 Scituate 9.58
12 Samantha Perkins 12 Whitman-Hanson Reg 9.61
13 Katrina Sullivan 10 Plymouth South 9.64
14 Kiera Sleiman 10 North Quincy 9.70
15 Ellie Foley 12 Scituate 9.72
16 Emma Mills 9 Hingham 9.73
17 Emily Rezendes 11 Plymouth South 10.01
18 Katherine Mulflur 10 Hingham 10.10
19 Morgan Jefford 12 Hingham 10.20
20 Maddie Tassinari 10 Plymouth North 10.28
21 Lilian Burtner-Rangel 11 Hingham 10.30
22 Olivia Fitzpatrick 12 North Quincy 10.31
23 Julia Spillane 11 Pembroke 10.34
24 Maggie Strauss 12 Duxbury 10.37
25 Victoria Lauria 12 Marshfield 10.37
26 Vanessa Guan 10 North Quincy 10.46
27 Alexandra Gay 11 Hingham 10.48
28 Jordan Roy 11 Pembroke 10.53
29 Zoe Rakarich 10 North Quincy 10.55
30 Sorcha Quinn 11 North Quincy 10.60
31 Samantha Gustin 11 Plymouth North 10.71
32 Ashley MacPhail 10 Plymouth South 10.72
33 Jess Obert 12 Plymouth South 10.74
34 Kaylee Sleiman 10 North Quincy 10.81
34 Rachael Morris 11 Marshfield 10.81
36 Isabel Miller 9 Whitman-Hanson Reg 10.84
37 Olivia Snyder 10 Pembroke 10.87
38 Ava Malloy 10 Hingham 10.95
39 Anna Kelly 9 Scituate 10.96
40 Lily Hill 11 Hingham 10.99
41 Sophie Spielberger 12 Hingham 11.01
42 Abby Andrade 10 Plymouth North 11.07
43 Kiondra Boutin 10 Plymouth South 11.15
44 Halle McCormack 11 Scituate 11.15
45 Abi Nutting 11 Plymouth South 11.15
46 Anna Kruggel 9 Scituate 11.17
47 Hailey Minicucci 11 Whitman-Hanson Reg 11.34
48 Eileen Durgin 11 North Quincy 11.35
49 Abigail Pitts 9 Marshfield 11.40
50 Sadie Burm 10 Hingham 11.42
51 Katelyn Erickson 9 Hingham 11.46
52 Haleigh Hockenberry 9 Plymouth South 11.47
53 Erica Waterman 10 Pembroke 11.54
54 Sydney Pires 9 Whitman-Hanson Reg 11.58
55 Rebecca McCarthy 9 Silver Lake Regional 11.59
56 Camille Boer 10 Hingham 11.75
57 Amelia Lally 11 Silver Lake Regional 11.76
58 Catherine McCann 9 Hingham 11.78
59 Jillian McNamara 9 Hingham 11.83
60 Grace Murray 9 Silver Lake Regional 11.89
61 Alessandra Denning 10 Hingham 12.06
62 Amanda McNeely 9 Plymouth North 12.21
63 Anna Feeney 9 Scituate 12.27
64 Gulisum Aihemaiti 10 North Quincy 12.28
65 Grace Mullen 9 Hingham 12.32
66 Kelly Granatino 9 Scituate 12.60
67 Elena Bryden 9 Hingham 12.65
68 Emma Smith 11 Scituate 12.97
69 Mackenzie Plante 10 Plymouth South 13.02
70 Elle Cavanaugh 10 Hingham 13.18
71 Katie Giordani 10 Hingham 13.23
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Plymouth North 1:52.24
2 Pembroke 1:55.70
3 Marshfield 1:57.01
4 Scituate 1:57.21
5 Duxbury 1:57.75
6 Plymouth North 1:58.76
7 North Quincy 1:59.54
8 Scituate 1:59.75
9 Pembroke 1:59.82
10 Duxbury 2:01.67
11 Whitman-Hanson Reg 2:02.01
12 Silver Lake Regional 2:03.53
13 Plymouth South 2:04.39
14 Pembroke 2:09.14
15 Pembroke 2:10.77
16 Pembroke 2:11.50
17 Whitman-Hanson Reg 2:11.78
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marshfield 4:15.81
2 Silver Lake Regional 4:30.17
3 Plymouth North 4:31.89
4 Duxbury 4:35.19
5 Pembroke 4:36.61
6 Plymouth South 4:37.29
7 Whitman-Hanson Reg 4:38.72
8 North Quincy 4:39.66
9 Hingham 4:49.19
10 Whitman-Hanson Reg 5:25.70
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amanda Little 12 Pembroke 34-01.00
2 Reagan Dobratz 12 Plymouth South 32-02.75
3 Rachel Motyka 12 Plymouth North 29-10.50
4 Kyleigh Green 11 Plymouth North 29-10.25
5 Madison Ahearn 11 Marshfield 29-09.75
6 Antonia Ierardi 10 Silver Lake Regional 29-08.25
7 Niamh Mwafulirwa 11 North Quincy 29-03.50
8 Laura Hallett 12 Pembroke 29-03.00
9 Emily Hesketh 9 Silver Lake Regional 28-07.25
10 Abigail Chandler 11 Marshfield 28-04.00
11 Katherine Lynch 10 Hanover 28-01.00
12 Jane Feeney 11 Scituate 26-11.00
13 Lilli Agan 12 Marshfield 26-10.50
14 Lily Christian 11 Plymouth South 26-00.50
1 Liv Free 10 Plymouth North 25-09.50
15 Kate Enos 10 Plymouth North 25-08.25
16 Alli Gill 12 Duxbury 25-06.25
17 Gianna Almeder 12 Marshfield 25-03.00
18 Emily Hanrahan 10 Whitman-Hanson Reg 24-10.00
19 Isma Saleem 10 Hanover 24-08.00
20 Shabella Oliver 12 North Quincy 24-06.25
21 Sarah Bryden 10 Hingham 24-05.50
22 Megan Logan 12 Scituate 23-08.00
23 Sarah Burt 12 Plymouth North 23-07.00
24 Messina Sheehan 10 Silver Lake Regional 23-06.00
25 Cecelia Christopher 11 Plymouth South 23-04.00
26 Kelsey Duong 11 North Quincy 23-02.00
27 Serena Jones 11 Duxbury 23-00.00
2 Ella Mitchell 10 Plymouth North 22-11.00
28 Connor Gouthro 10 Whitman-Hanson Reg 22-07.00
29 Alexandra Winikoff 11 Hingham 22-06.00
3 Anne Martin 11 Plymouth North 22-02.00
4 Sofia Espinola 10 Plymouth North 21-11.00
5 Margaret Ladd 10 Plymouth North 21-10.00
30 Paige Thornton 10 Scituate 21-10.00
31 Hannah Gouthro 12 Whitman-Hanson Reg 21-09.00
32 Katie Giordani 10 Hingham 21-03.00
33 Jordan Pelissier 12 Whitman-Hanson Reg 21-01.00
34 Katelyn Tropeano 12 Pembroke 21-00.00
6 Roberta Rodrigues 10 Marshfield 19-11.50
35 Isabella Fisher 10 Duxbury 19-11.00
7 Olivia Spielberger 11 Hingham 19-09.00
8 Sophie Spielberger 12 Hingham 19-08.00
8 Chloe Wilson 12 Whitman-Hanson Reg 19-08.00
10 Jessica Veracka 9 Silver Lake Regional 19-05.00
11 Brooke Logan 12 Silver Lake Regional 19-04.00
12 Kerryann Mackay 11 Plymouth South 19-04.00
13 Grace Richards 12 Hingham 18-04.00
14 Ava Joyce 9 Plymouth North 18-01.00
15 Alexis Braconnier 9 Plymouth South 17-11.00
16 Alexandra Thomson 12 Silver Lake Regional 17-10.00
17 Gabby Lopes 10 Plymouth North 17-08.50
18 Catherine Benard 10 Hingham 17-07.00
19 Paula Garcia-Cachero 12 Hingham 16-01.00
36 Colleen Flynn 11 North Quincy 16-00.50
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ashley Brennan 11 Marshfield 5-02.00
2 Morgan Jefford 12 Hingham 5-00.00
3 Ellie Foley 12 Scituate 4-10.00
4 Emily Rezendes 11 Plymouth South 4-10.00
5 Catherine Brown 11 North Quincy 4-10.00
6 Samantha Gustin 11 Plymouth North 4-08.00
7 Lila Belsher 12 Hingham 4-08.00
7 Rachael Morris 11 Marshfield 4-08.00
7 Allison Flaherty 10 Pembroke 4-08.00
7 Camille Boer 10 Hingham 4-08.00
11 Jordan Roy 11 Pembroke 4-08.00
12 Isabel Miller 9 Whitman-Hanson Reg 4-08.00
13 Aimee Watts 12 Pembroke 4-06.00
13 Grace Gilmore 12 Silver Lake Regional 4-06.00
13 Samantha Perkins 12 Whitman-Hanson Reg 4-06.00
13 Grace Ryan 12 Scituate 4-06.00
13 Abby Andrade 10 Plymouth North 4-06.00
13 Lizzie Foley 11 Scituate 4-06.00
19 Grace Mullen 9 Hingham 4-06.00
20 Katherine Lynch 10 Hanover 4-06.00
21 April Keyes 10 Whitman-Hanson Reg 4-04.00
21 Maggie Strauss 12 Duxbury 4-04.00
23 Amanda MacKinnon 11 Marshfield 4-04.00
23 Mariah Chuong 11 Plymouth North 4-04.00
Isabelle Powers 9 Silver Lake Regional NH
Rebecca McCarthy 9 Silver Lake Regional NH
Katrina Sullivan 10 Plymouth South NH
Ashley MacPhail 10 Plymouth South NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Riley Paskow 10 Silver Lake Regional 17-00.50
2 Bridget Smith 12 Pembroke 16-05.50
3 Kylee Slavik 11 Plymouth North 16-03.25
4 Jane Feeney 11 Scituate 16-03.00
5 Allison Flaherty 10 Pembroke 16-02.75
6 Sarah Pillone 12 North Quincy 16-02.50
7 Taylor Aymar 12 Hingham 16-00.50
7 Kiera Sleiman 10 North Quincy 16-00.50
9 Francesca Candelieri 10 Hingham 15-04.00
10 Ella Grey 11 Plymouth South 15-03.25
11 Caileigh Driscoll 11 Plymouth North 14-11.00
12 Ryley Hurley 12 Whitman-Hanson Reg 14-10.50
13 Abigail Flynn 10 Pembroke 14-10.25
14 Olivia Spielberger 11 Hingham 14-09.50
15 Ellie Foley 12 Scituate 14-06.00
16 Grace Gilmore 12 Silver Lake Regional 14-05.25
17 Lindsey Barlow 12 Duxbury 14-04.25
18 Sarah Young 11 Marshfield 14-00.50
19 Sophia Prouty 10 Duxbury 14-00.25
20 Katrina Sullivan 10 Plymouth South 14-00.00
21 Jess Roman 12 Scituate 13-08.00
22 Kylie Norelus 11 Marshfield 13-07.00
23 Caroline Gerherty 11 Silver Lake Regional 13-04.50
24 Logan McCabe 11 Marshfield 13-01.25
25 Isabella Rabeni 12 Duxbury 12-11.50
26 Hailey Minicucci 11 Whitman-Hanson Reg 12-11.25
Kaitlyn Wernik 11 Plymouth South FOUL
Emily Leitch 10 Whitman-Hanson Reg ND