Loading
MileSplit Massachusetts
Upgrade
Results
Meet Results
Live Results
Rankings
COROS MileSplit50
XC Lists
Indoor Lists
Outdoor Lists
Virtual Meets
XC Team Scores
Compare Athletes
Calendar
Athletes
Teams
Coverage
Photos
Videos
Articles Archive
College Commitments
Training
Registration
About
Setup Meet
FAQ/Help
More
Bibs
Timing Companies
Conversion Calculator
RaceTab
MileSplit Network
Upgrade
Follow Us
Search
Login
Not logged in
Login
Sign Up
Dual County League #5 2019
Jan 16, 2019
Reggie Lewis Center
Boston, MA
Meet History
Records
Meet
Venue
Meet Records
Back
High School Boys
High School Girls
Venue Records
Back
High School Boys
High School Girls
Past Meets
2020s
2010s
Back
2023-12-14
2020-01-31
2020-01-16
2020-01-06
2019-12-18
2019-12-14
2019-01-22
2019-01-09
2019-01-02
2018-12-19
2018-12-14
2018-01-15
2018-01-09
2018-01-02
2017-12-19
2017-12-15
2017-12-12
2015-01-17
2015-01-03
2014-12-13
2011-02-07
2011-01-24
2010-01-21
2010-01-14
2010-01-09
2009-12-17
Home
Results
Teams
Elite Performances
Standard
Gold
Silver
Bronze
Meet Results
22
performances met the
MileSplit US Second Team standard
.
HS Girls
Mark
Athlete
Team
1000 Meter Run Finals
2:59.27
Annie Jackson
Boston Latin School
1000 Meter Run Finals
2:59.66
Meghan Garrett
Lincoln-Sudbury Regional High School
1000 Meter Run Finals
3:01.84
Katherine Knightly
Lincoln-Sudbury Regional High School
1000 Meter Run Finals
3:03.60
Julie Tassinari
Boston Latin School
4x200 Meter Relay Finals
1:49.20
Relay Team
Cambridge Rindge and Latin High School
600 Meter Run Finals
1:35.20
Lucy Jenks
Newton South High School
600 Meter Run Finals
1:40.28
Sophie DeFreitas
Lincoln-Sudbury Regional High School
High Jump Finals
5-0
Amanda Sullivan
Acton-Boxborough High School
High Jump Finals
5-0
Marielle Faucher
Lincoln-Sudbury Regional High School
High Jump Finals
5-0
Lucinda Nevils
Lincoln-Sudbury Regional High School
High Jump Finals
5-2
Hannah Brown
Weston High School
Long Jump Finals
17-1.25
Bharathi Subbiah
Weston High School
HS Boys
Mark
Athlete
Team
1000 Meter Run Finals
2:37.29
John (Jack) Carter
Lincoln-Sudbury Regional High School
4x400 Meter Relay Finals
3:30.91
Relay Team
Weston High School
55 Meter Hurdles Finals
7.62
Adam Yang
Acton-Boxborough High School
High Jump Finals
6-0
Colas Andre
Cambridge Rindge and Latin High School
High Jump Finals
6-6
Danny Collins
Newton South High School
Long Jump Finals
22-7
Adam Yang
Acton-Boxborough High School
One Mile Run Finals
4:24.19
Matthew Kleiman
Concord Carlisle High School
One Mile Run Finals
4:25.41
William Chaffin
Concord Carlisle High School
One Mile Run Finals
4:26.70
Antonio Escallon-Alviar
Cambridge Rindge and Latin High School
One Mile Run Finals
4:27.49
Christopher Ratcliffe
Concord Carlisle High School